Medianın İnkişafı Agentliyi, Audiovizual Şura və Mətbuat Şurasının nümayəndələri 22 iyul - Milli Mətbuat Günü ilə əlaqədar Fəxri xiyabana gələrək Ümummilli Lider Heydər Əliyevin əziz xatirəsini dərin ehtiramla yad edib.
Medianews.az xəbər verir ki, Ulu Öndərin abidəsi önünə əklil qoyulub və gül dəstələri düzülüb.
Görkəmli oftalmoloq-alim, akademik Zərifə xanım Əliyevanın da xatirəsi ehtiramla anılıb, məzarı üzərinə tər güllər düzülüb.
Eyni zamanda, Azərbaycan milli mətbuatının banisi, “Əkinçi” qəzetinin naşiri və baş redaktoru, görkəmli ictimai xadim və maarifpərvər ziyalı Həsən bəy Zərdabinin məzarı ziyarət olunub.
Onun ruhuna ehtiram əlaməti olaraq məzarının önünə əklil və tər güllər qoyulub, böyük mütəfəkkirin əziz xatirəsi yad edilib.

Представители Агентства развития медиа, Аудиовизуального совета и Совета по печати 22 июля, в связи с Днем национальной прессы, посетили Аллею почетных захоронений и с глубоким уважением почтили дорогую память Общенационального лидера Гейдара Алиева.
По сообщению Medianews.az, к памятнику Великого Лидера был возложен венок и размещены букеты цветов.
Также с уважением была отмечена память выдающегося офтальмолога-ученого, академика Зарифы ханым Алиевой, на могилу которой были положены свежие цветы.
В то же время была посещена могила основателя азербайджанской национальной прессы, издателя и главного редактора газеты «Экинчи», выдающегося общественного деятеля и просветителя Гасана бея Зардаби.
В знак уважения к его душе перед могилой был возложен венок и свежие цветы, а драгоценная память великого мыслителя была почтена.