Əli Nağıyev Slovakiya nümayəndə heyəti ilə görüşdü –
Azərbaycan və Slovakiya arasında məxfi məlumatın mübadiləsi və qarşılıqlı mühafizəsi haqqında Saziş imzalanıb.
Bu barədə Medianews.az Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinə (DTX) istinadən xəbər verir.
Qeyd edilib ki, Slovakiya Milli Təhlükəsizlik Agentliyinin direktoru Roman Koneçninin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Azərbaycanda səfərdə olub.
Səfər çərçivəsində qonaqlar Azərbaycan Respublikası Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin (DTX) rəisi general-polkovnik Əli Nağıyevlə görüşüb, qarşılıqlı maraq doğuran bir sıra aktual məsələləri müzakirə ediblər.
Görüşün yekunu olaraq, ölkələr arasında təhlükəsizlik sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsi məqsədilə "Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Slovakiya Respublikası Hökuməti arasında məxfi məlumatın mübadiləsi və qarşılıqlı mühafizəsi haqqında Saziş"in imzalanma mərasimi keçirilib.

An Agreement on the exchange and mutual protection of classified information has been signed between Azerbaijan and Slovakia.
Medianews.az reports this with reference to the State Security Service (DTX).
It was noted that a delegation led by Roman Konečný, Director of the Slovak National Security Agency, visited Azerbaijan.
Within the framework of the visit, the guests met with General-Colonel Ali Naghiyev, Head of the State Security Service of the Republic of Azerbaijan (DTX), and discussed a number of current issues of mutual interest.
At the end of the meeting, a signing ceremony was held for the "Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Slovak Republic on the exchange and mutual protection of classified information" aimed at expanding cooperation in the field of security between the countries.