Əli Nağıyev Slovakiya nümayəndə heyəti ilə görüşdü –
Azərbaycan və Slovakiya arasında məxfi məlumatın mübadiləsi və qarşılıqlı mühafizəsi haqqında Saziş imzalanıb.
Bu barədə Medianews.az Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinə (DTX) istinadən xəbər verir.
Qeyd edilib ki, Slovakiya Milli Təhlükəsizlik Agentliyinin direktoru Roman Koneçninin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Azərbaycanda səfərdə olub.
Səfər çərçivəsində qonaqlar Azərbaycan Respublikası Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin (DTX) rəisi general-polkovnik Əli Nağıyevlə görüşüb, qarşılıqlı maraq doğuran bir sıra aktual məsələləri müzakirə ediblər.
Görüşün yekunu olaraq, ölkələr arasında təhlükəsizlik sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsi məqsədilə "Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Slovakiya Respublikası Hökuməti arasında məxfi məlumatın mübadiləsi və qarşılıqlı mühafizəsi haqqında Saziş"in imzalanma mərasimi keçirilib.

Эли Нагиев встретился с делегацией Словакии –
Между Азербайджаном и Словакией подписано Соглашение о передаче секретной информации и взаимной защите.
Об этом сообщает Medianews.az со ссылкой на Государственную службу безопасности (ГСБ).
Отмечено, что делегация во главе с директором Национального агентства безопасности Словакии Романом Конечным совершила визит в Азербайджан.
В рамках визита гости встретились с главой Государственной службы безопасности Азербайджанской Республики (ГСБ), генерал-полковником Али Нагиевым, и обсудили ряд актуальных вопросов, представляющих взаимный интерес.
По итогам встречи состоялась церемония подписания «Соглашения между Правительством Азербайджанской Республики и Правительством Словацкой Республики о передаче секретной информации и взаимной защите» с целью расширения сотрудничества между странами в области безопасности.