Ermənistan Baş Prokurorluğu rusiyalı milyarder, oliqarx Samvel Karapetyanın rəhbərlik etdiyi müxalif “Güclü Ermənistan” blokunun Siyasi Şurasının üzvü, siyasətçinin qardaşı oğlu Narek Karapetyana qarşı cinayət işi qaldırıb.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə ölkənin Baş Prokurorluğu məlumat yayıb.
Məlumata görə, siyasətçiyə qarşı Ermənistan Cinayət Məcəlləsinin müvafiq maddələri üzrə ictimai cinayət işi açılıb.
Xatırladaq ki, iyunun 7-də Ermənistanda parlament seçkiləri başa çatıb. Deputat mandatları uğrunda 2 blok və 16 siyasi partiya mübarizə aparırdı. Əsas favorit Paşinyanın rəhbərlik etdiyi hakim “Mülki Müqavilə” partiyası, onun əsas rəqibi isə “Güclü Ermənistan” bloku olub.//qafqazinfo

The Prosecutor General's Office of Armenia has filed a criminal case against Narek Karapetyan, a member of the Political Council of the opposition "Strong Armenia" bloc led by Russian billionaire oligarch Samvel Karapetyan, who is the politician's nephew.
Medianews.az reports that this was announced by the country's Prosecutor General's Office.
According to the information, a public criminal case has been initiated against the politician under the relevant articles of the Armenian Criminal Code.
Recall that on June 7, parliamentary elections concluded in Armenia. Two blocs and 16 political parties competed for deputy mandates. The main favorite was the ruling "Civil Contract" party led by Pashinyan, and its main rival was the "Strong Armenia" bloc.//qafqazinfo