Ermənistan Baş Prokurorluğu rusiyalı milyarder, oliqarx Samvel Karapetyanın rəhbərlik etdiyi müxalif “Güclü Ermənistan” blokunun Siyasi Şurasının üzvü, siyasətçinin qardaşı oğlu Narek Karapetyana qarşı cinayət işi qaldırıb.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə ölkənin Baş Prokurorluğu məlumat yayıb.
Məlumata görə, siyasətçiyə qarşı Ermənistan Cinayət Məcəlləsinin müvafiq maddələri üzrə ictimai cinayət işi açılıb.
Xatırladaq ki, iyunun 7-də Ermənistanda parlament seçkiləri başa çatıb. Deputat mandatları uğrunda 2 blok və 16 siyasi partiya mübarizə aparırdı. Əsas favorit Paşinyanın rəhbərlik etdiyi hakim “Mülki Müqavilə” partiyası, onun əsas rəqibi isə “Güclü Ermənistan” bloku olub.//qafqazinfo

Генеральная прокуратура Армении возбудила уголовное дело против Нарека Карапетяна, члена Политического совета оппозиционного блока «Сильная Армения», возглавляемого российским миллиардером и олигархом Самвелом Карапетяном, и племянника политика.
Об этом сообщает Генеральная прокуратура страны, передает Medianews.az.
По информации, в отношении политика возбуждено уголовное дело по соответствующим статьям Уголовного кодекса Армении о преступлениях общественной направленности.
Напомним, что 7 июня в Армении завершились парламентские выборы. За депутатские мандаты боролись 2 блока и 16 политических партий. Основным фаворитом была правящая партия «Гражданский договор» во главе с Пашиняном, а его главным соперником — блок «Сильная Армения». //qafqazinfo