Türkiyənin ən varlı adamları -
Qlobal “Sərvət hesabatı”na görə, son beş ildə Türkiyədə çox varlı adamların sayı 2174 nəfərdən 4208 nəfərə çatıb.
“Sərvət hesabatı”nda çox varlı adam deyəndə sərvəti 30 milyon dollardan çox olanlar nəzərdə tutulur.
Sərvəti 10 milyon dollardan yuxarı olanlar varlı, 10 milyon dollara qədər olanlar isə yüksək imkanlı şəxslər sayılır.
Hesabata əsasən, hazırda Türkiyədə sərvətini dollarla hesabladıqda 35 milyarder, yəni dollar milyarderləri var. Onların ümumi sərvəti təxminən 80 milyard dollar təşkil edir.
Şəkildə: (soldan) Mrad Ülkər, Cəmil Qazançı, Ərman İlıcaq
Hesabatı Medianews.az-a təqdim edən iqtisadçı ekspert İlham Şaban onu da deyib ki, “Forbes” jurnalının son məlumatına görə, Türkiyənin ən varlı adamı Murad Ülkər olaraq qalır. “Yıldız Holdinq” şirkətinin direktorlar şurasının üzvü olan Murad Ülkərin sərvəti 5,2 milyard dollar həcmində qiymətləndirilir.
İkinci yerdə Cəmil Qazançı qərarlaşıb – “Aksa Enerji” şirkətinin rəhbərinin sərvəti 4,9 milyard dollardır.
Üçüncü yerdə Ərman İlıcaq gəlir – “Rönesans Holdinq” şirkətinin təsisçisidir, 3,7 milyard dollar sərvəti var.

The richest people in Turkey -
According to the global "Wealth Report," the number of very wealthy people in Turkey has increased from 2,174 to 4,208 in the last five years.
"Very wealthy people" in the "Wealth Report" refers to those whose wealth exceeds 30 million dollars.
Those with wealth above 10 million dollars are considered wealthy, while those up to 10 million dollars are regarded as high-net-worth individuals.
According to the report, there are currently 35 billionaires in Turkey, meaning dollar billionaires, based on their wealth calculated in dollars. Their total wealth is approximately 80 billion dollars.
In the picture: (from left) Mrad Ülkər, Cəmil Qazançı, Ərman İlıcaq
Economist expert İlham Şaban, who presented the report to Medianews.az, also stated that according to the latest information from "Forbes" magazine, Turkey's richest person remains Murad Ülkər. Murad Ülkər, a member of the board of directors of the company "Yıldız Holding," is estimated to have a wealth of 5.2 billion dollars.
The second place is held by Cəmil Qazançı – the head of the company "Aksa Enerji," with a wealth of 4.9 billion dollars.
The third place goes to Ərman İlıcaq – founder of the company "Rönesans Holding," with a wealth of 3.7 billion dollars.