Sumqayıtda qida məhsulları çeşidlənib qablaşdırılacaq
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyinin idarəçiliyində olan Sumqayıt Sənaye Parkında qida məhsullarının çeşidləndirilməsi və qablaşdırılması layihəsi həyata keçiriləcək.
Bu barədə Medianews.az -a agentlikdən bildirilib.
Məlumata əsasən, bu məqsədlə “FT Uerxauzinq Kompani” MMC-yə Parkın rezidenti statusu verilib.
İnvestisiya dəyəri 18,5 milyon manat olan layihəsi çərçivəsində 100 yeni iş yerinin yaradılması planlaşdırılır.
Sumqayıt Sənaye Parkında bu günə qədər ümumi investisiya həcmi 6,8 milyard manat olan 42 sahibkarlıq subyektinə rezident statusu verilib. Rezidentlər Parka 5,7 milyard manatdan çox investisiya yatırıb və nəticədə 6 000-dən artıq daimi iş yeri yaradıb.

A project for the diversification and packaging of food products will be implemented in the Sumgayit Industrial Park, which is managed by the Agency for the Development of Economic Zones under the Ministry of Economy.
This was reported to Medianews.az by the agency.
According to the information, for this purpose, "FT Uerxauzinq Kompani" LLC has been granted resident status in the Park.
Within the framework of the project, which has an investment value of 18.5 million manat, the creation of 100 new jobs is planned.
So far, 42 business entities with a total investment volume of 6.8 billion manat have been granted resident status in the Sumgayit Industrial Park. Residents have invested more than 5.7 billion manat in the Park, resulting in the creation of more than 6,000 permanent jobs.