Sumqayıtda qida məhsulları çeşidlənib qablaşdırılacaq
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyinin idarəçiliyində olan Sumqayıt Sənaye Parkında qida məhsullarının çeşidləndirilməsi və qablaşdırılması layihəsi həyata keçiriləcək.
Bu barədə Medianews.az -a agentlikdən bildirilib.
Məlumata əsasən, bu məqsədlə “FT Uerxauzinq Kompani” MMC-yə Parkın rezidenti statusu verilib.
İnvestisiya dəyəri 18,5 milyon manat olan layihəsi çərçivəsində 100 yeni iş yerinin yaradılması planlaşdırılır.
Sumqayıt Sənaye Parkında bu günə qədər ümumi investisiya həcmi 6,8 milyard manat olan 42 sahibkarlıq subyektinə rezident statusu verilib. Rezidentlər Parka 5,7 milyard manatdan çox investisiya yatırıb və nəticədə 6 000-dən artıq daimi iş yeri yaradıb.

В Сумгайытском промышленном парке, находящемся в ведении Агентства по развитию экономических зон при Министерстве экономики, будет реализован проект по сортировке и упаковке пищевых продуктов.
Об этом сообщили агентству Medianews.az в самом агентстве.
Согласно информации, для этой цели ООО «FT Uerxauzinq Kompani» было присвоено статус резидента парка.
Инвестиционная стоимость проекта составляет 18,5 миллиона манатов, планируется создание 100 новых рабочих мест.
На сегодняшний день в Сумгайытском промышленном парке статус резидента получили 42 хозяйствующих субъекта с общей стоимостью инвестиций 6,8 миллиарда манатов. Резиденты вложили в парк свыше 5,7 миллиарда манатов и в результате создали более 6000 постоянных рабочих мест.