Türkiyədə “Ahbap” Dərnəyinə qarşı aparılan istintaq çərçivəsində tanınmış simalar – vəkil Feyza Altun və məşhur müğənni Mahsun Kırmızıgül ifadə veriblər.
Medianews.az xəbər verir ki, hər iki məşhur şəxs Çağlayandakı İstanbul Ədliyyə Sarayına gəlib. İfadə vermə prosesi başa çatdıqdan sonra hər iki şəxs ədliyyə binasını tərk edib.
Xatırladaq ki, İstanbul Baş Prokurorluğunun “Ahbap” Dərnəyi ilə bağlı apardığı istintaq çərçivəsində dərnəyin sədri Haluk Levent barəsində saxlanılma qərarı verilib. İddialara əsasən, o, 2020-2026-cı illər ərzində ümumilikdə 990 milyon türk lirəsi (təxminən 36 milyon manat) məbləğində qumar oynayıb, bunun 390 milyon lirəsini (təxminən 14 milyon manat) itirib.

Famous figures in Turkey – lawyer Feyza Altun and famous singer Mahsun Kırmızıgül – have given statements within the investigation conducted against the "Ahbap" Association.
Medianews.az reports that both famous individuals came to the Istanbul Justice Palace in Çağlayan. After the statement-giving process was completed, both persons left the justice building.
It should be recalled that within the investigation conducted by the Istanbul Chief Prosecutor's Office regarding the "Ahbap" Association, an arrest decision was made against the association's president Haluk Levent. According to allegations, between 2020-2026 he played gambling in a total amount of 990 million Turkish liras (approximately 36 million manats), losing 390 million liras (approximately 14 million manats) of that.