Türkiyədə “Ahbap” Dərnəyinə qarşı aparılan istintaq çərçivəsində tanınmış simalar – vəkil Feyza Altun və məşhur müğənni Mahsun Kırmızıgül ifadə veriblər.
Medianews.az xəbər verir ki, hər iki məşhur şəxs Çağlayandakı İstanbul Ədliyyə Sarayına gəlib. İfadə vermə prosesi başa çatdıqdan sonra hər iki şəxs ədliyyə binasını tərk edib.
Xatırladaq ki, İstanbul Baş Prokurorluğunun “Ahbap” Dərnəyi ilə bağlı apardığı istintaq çərçivəsində dərnəyin sədri Haluk Levent barəsində saxlanılma qərarı verilib. İddialara əsasən, o, 2020-2026-cı illər ərzində ümumilikdə 990 milyon türk lirəsi (təxminən 36 milyon manat) məbləğində qumar oynayıb, bunun 390 milyon lirəsini (təxminən 14 milyon manat) itirib.

В Турции в рамках расследования против Ассоциации «Ahbap» допросили известных личностей – юриста Фейзу Алтун и известного певца Махсуна Кырмызыгюля.
Как сообщает Medianews.az, оба знаменитых человека прибыли в Судебный дворец Стамбула в Чағлаян. По окончании процесса дачи показаний оба покинули здание суда.
Напомним, что в рамках расследования, проводимого Главной прокуратурой Стамбула в отношении Ассоциации «Ahbap», был вынесен приказ о задержании председателя ассоциации Халука Левента. По утверждениям, в период с 2020 по 2026 годы он в общей сложности сыграл в азартные игры на сумму 990 миллионов турецких лир (примерно 36 миллионов манатов), из которых проиграл 390 миллионов лир (примерно 14 миллионов манатов).