Sosial şəbəkələrdə Ağdam şəhərində inşa edilmiş binalarla bağlı görüntülər yayılıb.
Ağdam, Füzuli və Xocavənd rayonları üzrə xüsusi nümayəndəlikdən bildirilib ki, Ağdam şəhərində yeni inşa edilmiş ikinci yaşayış məhəlləsində istismara verilmiş yaşayış binalarında aparılmış baxış və monitorinqlər zamanı binaların konstruktiv elementlərində, daxili mühəndis-kommunikasiya sistemlərində və digər istismar göstəricilərində hər hansı problem, nasazlıq və ya keyfiyyət uyğunsuzluğu müəyyən edilməyib.
“Bununla belə, yaşayış binalarından birinin həyətyanı ərazisində torpaq çökməsi halı qeydə alınıb. Məsələ ilə əlaqədar aidiyyəti üzrə əraziyə operativ baxış keçirilib, aparılmış araşdırmalar nəticəsində hadisənin bina konstruksiyası və ya tikinti işlərinin keyfiyyəti ilə deyil, torpaq çökməsi ilə əlaqədar baş verdiyi müəyyən edilib.
Sözügedən torpaq çökməsi ilə bağlı podratçı şirkətlər tərəfindən operativ şəkildə zəruri bərpa işləri icra edilib və problem tam şəkildə aradan qaldırılıb. Hazırda qeyd olunan ərazidə hər hansı təhlükə və ya istismara maneə yaradan vəziyyət mövcud deyil”, - deyə məlumatda qeyd edilib.//Qafqazinfo

Images related to buildings constructed in the city of Agdam have been circulated on social media.
It has been reported from the special representation for the Agdam, Fuzuli, and Khojavend regions that during inspections and monitoring of residential buildings put into operation in the newly constructed second residential neighborhood in Agdam city, no problems, malfunctions, or quality inconsistencies were identified in the structural elements of the buildings, internal engineering and communication systems, or other operational indicators.
"However, a case of soil subsidence was recorded in the yard area of one of the residential buildings. In connection with this matter, an operative inspection of the area was conducted by the relevant authorities, and investigations determined that the incident was due to soil subsidence rather than the building structure or the quality of construction works.
Regarding the mentioned soil subsidence, the contracting companies carried out necessary restoration works promptly, and the problem has been completely resolved. Currently, there is no danger or condition preventing operation in the said area," the statement said.//Qafqazinfo