Türkiyədə 11 tanınmış şəxsin narkotik testi müsbət çıxıb
Türkiyənin Bakırköy prokurorluğunun tanınmış şəxslərlə bağlı apardığı narkotik vasitələrin istifadəsi ilə əlaqədar istintaq çərçivəsində saxlanılan 19 şübhəli barəsində aparılan ekspertizanın nəticələri məlum olub.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə "CNN Türk" məlumat yayıb.
Məlumata görə, müğənni İlyas Yalçıntaş, Ayşənur Balcı, Orhan Yıldız və Şefik Ömər Dolman barəsində məhkəmənin qərarı ilə həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Qeyd olunub ki, müğənni Sıla Gençoğlu, İrem Haznedar, Aybüke Albere, Ateş İnce, Gökhan Şafak, Buğra Balkaya, Hilal Zeynep Hedbe, Volkan Büyükhanlı, Büşra Tatar, Feyza Cihan və Asude Mercan isə məhkəmənin qərarı ilə məhkəmə nəzarəti şərti ilə sərbəst buraxılıblar.
Ekspertiza nəticələrinə görə, İlyas Yalçıntaş, Ayşənur Balcı, Orhan Yıldız, Akın Altan, Asude Mercan, Buğra Balkaya, Cenk Çöteli, Emre Avar, Hilal Zeynep Hedbe və Şefik Ömər Dolmanın analizlərində kokain, Büşra Tatarın analizində isə kodein maddəsi aşkarlanıb.
Bununla yanaşı, müğənni Sıla Gençoğlu və Aybüke Alberenin test nəticələrinin mənfi olduğu bildirilib.

The results of the expert examination conducted on 19 suspects detained within the investigation by Bakırköy prosecutor's office in Turkey regarding the use of narcotic substances involving well-known individuals have been revealed.
Medianews.az reports that this was announced by "CNN Türk".
According to the information, the court has decided on detention as a preventive measure for singer İlyas Yalçıntaş, Ayşenur Balcı, Orhan Yıldız, and Şefik Ömer Dolman.
It was noted that singer Sıla Gençoğlu, İrem Haznedar, Aybüke Albere, Ateş İnce, Gökhan Şafak, Buğra Balkaya, Hilal Zeynep Hedbe, Volkan Büyükanlı, Büşra Tatar, Feyza Cihan, and Asude Mercan were released under judicial control by the court's decision.
According to the expert examination results, cocaine was detected in the analyses of İlyas Yalçıntaş, Ayşenur Balcı, Orhan Yıldız, Akın Altan, Asude Mercan, Buğra Balkaya, Cenk Çöteli, Emre Avar, Hilal Zeynep Hedbe, and Şefik Ömer Dolman, while codeine was found in the analysis of Büşra Tatar.
Additionally, it was reported that the test results of singers Sıla Gençoğlu and Aybüke Albere were negative.