Türkiyədə 11 tanınmış şəxsin narkotik testi müsbət çıxıb
Türkiyənin Bakırköy prokurorluğunun tanınmış şəxslərlə bağlı apardığı narkotik vasitələrin istifadəsi ilə əlaqədar istintaq çərçivəsində saxlanılan 19 şübhəli barəsində aparılan ekspertizanın nəticələri məlum olub.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə "CNN Türk" məlumat yayıb.
Məlumata görə, müğənni İlyas Yalçıntaş, Ayşənur Balcı, Orhan Yıldız və Şefik Ömər Dolman barəsində məhkəmənin qərarı ilə həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Qeyd olunub ki, müğənni Sıla Gençoğlu, İrem Haznedar, Aybüke Albere, Ateş İnce, Gökhan Şafak, Buğra Balkaya, Hilal Zeynep Hedbe, Volkan Büyükhanlı, Büşra Tatar, Feyza Cihan və Asude Mercan isə məhkəmənin qərarı ilə məhkəmə nəzarəti şərti ilə sərbəst buraxılıblar.
Ekspertiza nəticələrinə görə, İlyas Yalçıntaş, Ayşənur Balcı, Orhan Yıldız, Akın Altan, Asude Mercan, Buğra Balkaya, Cenk Çöteli, Emre Avar, Hilal Zeynep Hedbe və Şefik Ömər Dolmanın analizlərində kokain, Büşra Tatarın analizində isə kodein maddəsi aşkarlanıb.
Bununla yanaşı, müğənni Sıla Gençoğlu və Aybüke Alberenin test nəticələrinin mənfi olduğu bildirilib.

Стали известны результаты экспертизы в отношении 19 подозреваемых, задержанных в рамках расследования по использованию наркотических средств, проводимого прокуратурой района Бакыркёй Турции в отношении известных лиц.
Об этом сообщает Medianews.az со ссылкой на "CNN Türk".
По информации, судом был избран арест в качестве меры пресечения в отношении певцов Ильяса Ялчынташа, Айшенур Балджы, Орхана Йылдыза и Шефика Умера Долмана.
Отмечается, что певицы Сыла Генчоглу, Ирем Хазнедар, Айбюке Альбере, Атеш Инче, Гёкхан Шафак, Бугра Балкая, Хилал Зейнеп Хедбе, Волкан Бюйюханлы, Бюшра Татар, Фейза Джихан и Асуде Мерджан были освобождены под судебный надзор по решению суда.
Согласно результатам экспертизы, в анализах Ильяса Ялчынташа, Айшенур Балджы, Орхана Йылдыза, Акина Алтана, Асуде Мерджан, Бугры Балкая, Дженка Чётели, Эмре Авара, Хилал Зейнеп Хедбе и Шефика Умера Долмана обнаружен кокаин, в анализе Бюшры Татар выявлено вещество кодеин.
Кроме того, сообщается, что у певиц Сылы Генчоглу и Айбюке Альбере результаты тестов были отрицательными.