Adil Kərimli Pakistan səfiri ilə görüşüb
Azərbaycanın mədəniyyət naziri Adil Kərimli iyulun 27-də Pakistan İslam Respublikasının ölkəmizdəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Qasım Mohiuddin ilə görüşüb.
Bu barədə Medianews.az -a Mədəniyyət Nazirliyindən məlumat verilib.
Bildirilib ki, nazir Azərbaycan ilə Pakistan arasında münasibətlərin yüksək səviyyədə olduğunu vurğulayaraq, əlaqələrin təməlində iki ölkə liderləri arasında mövcud olan möhkəm dostluq və qarşılıqlı etimadın dayandığını qeyd edib.
O, həmçinin mədəniyyət sahəsində əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsi üçün böyük potensialın mövcud olduğunu diqqətə çatdırıb.
Q.Mohiuddin səmimi qəbula görə təşəkkürünü bildirərək, Pakistanın Azərbaycan ilə mədəni əlaqələrin inkişaf etdirilməsində maraqlı olduğunu deyib.
Görüşdə mədəniyyətin müxtəlif istiqamətləri üzrə əməkdaşlığın perspektivləri ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Министр культуры Азербайджана Адиль Керимли 27 июля встретился с чрезвычайным и полномочным послом Исламской Республики Пакистан в нашей стране Касимом Мохиуддином.
Об этом сообщается в Министерстве культуры на Medianews.az.
Отмечается, что министр подчеркнул высокий уровень отношений между Азербайджаном и Пакистаном, отметив, что основой связей является крепкая дружба и взаимное доверие, существующие между лидерами двух стран.
Он также обратил внимание на большой потенциал для дальнейшего расширения сотрудничества в культурной сфере.
К. Мохиуддин поблагодарил за тёплый приём и заявил, что Пакистан заинтересован в развитии культурных связей с Азербайджаном.
На встрече состоялся обмен мнениями о перспективах сотрудничества в различных направлениях культуры.