Adil Kərimli Pakistan səfiri ilə görüşüb
Azərbaycanın mədəniyyət naziri Adil Kərimli iyulun 27-də Pakistan İslam Respublikasının ölkəmizdəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Qasım Mohiuddin ilə görüşüb.
Bu barədə Medianews.az -a Mədəniyyət Nazirliyindən məlumat verilib.
Bildirilib ki, nazir Azərbaycan ilə Pakistan arasında münasibətlərin yüksək səviyyədə olduğunu vurğulayaraq, əlaqələrin təməlində iki ölkə liderləri arasında mövcud olan möhkəm dostluq və qarşılıqlı etimadın dayandığını qeyd edib.
O, həmçinin mədəniyyət sahəsində əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsi üçün böyük potensialın mövcud olduğunu diqqətə çatdırıb.
Q.Mohiuddin səmimi qəbula görə təşəkkürünü bildirərək, Pakistanın Azərbaycan ilə mədəni əlaqələrin inkişaf etdirilməsində maraqlı olduğunu deyib.
Görüşdə mədəniyyətin müxtəlif istiqamətləri üzrə əməkdaşlığın perspektivləri ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Azerbaijan's Minister of Culture Adil Kerimli met on July 27 with Qasim Mohiuddin, the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the Islamic Republic of Pakistan to our country.
This was reported to Medianews.az by the Ministry of Culture.
It was stated that the minister emphasized the high level of relations between Azerbaijan and Pakistan, noting that the foundation of the relations is based on the strong friendship and mutual trust existing between the two countries' leaders.
He also drew attention to the great potential available for further expanding cooperation in the field of culture.
Q. Mohiuddin expressed his gratitude for the cordial reception and stated that Pakistan is interested in developing cultural relations with Azerbaijan.
The meeting included an exchange of views on the prospects for cooperation in various areas of culture.