İsrail Müdafiə Ordusu və təhlükəsizlik xidməti Qəzzanın mərkəzi hissəsinə endirilən zərbələr zamanı HƏMAS-ın daxili təhlükəsizlik xidmətinin rəhbərini öldürüb.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə ordunun mətbuat xidməti məlumat yayıb.
Məlumata görə, xidmət rəhbəri Vael Musa Xaled Ladavi Qəzza zolağındakı Deyr əl-Bələh bölgəsindəki düşərgələrdən birində gizlənirdi.
"Ladavinin rəhbərlik etdiyi qurum HƏMAS-ın yüksək vəzifəli üzvləri üçün kəşfiyyat məlumatlarının toplanması ilə məşğul olurdu ki, bu da qərarların qəbul edilməsinə, eləcə də İsrailə qarşı terror əməliyyatlarının planlaşdırılmasına və həyata keçirilməsinə kömək edirdi", - məlumatda qeyd olunub.

Армия обороны Израиля и служба безопасности во время нанесения ударов по центральной части Газы уничтожили главу внутренней службы безопасности ХАМАС.
Как сообщает Medianews.az, об этом сообщила пресс-служба армии.
По данным, руководитель службы Ваэль Муса Халед Ладави прятался в одном из лагерей в районе Дейр аль-Баллаха в секторе Газа.
"Организация, возглавляемая Ладави, занималась сбором разведывательных данных о высокопоставленных членах ХАМАС, что способствовало принятию решений, а также планированию и осуществлению террористических операций против Израиля", – говорится в сообщении.