İsrail Müdafiə Ordusu və təhlükəsizlik xidməti Qəzzanın mərkəzi hissəsinə endirilən zərbələr zamanı HƏMAS-ın daxili təhlükəsizlik xidmətinin rəhbərini öldürüb.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə ordunun mətbuat xidməti məlumat yayıb.
Məlumata görə, xidmət rəhbəri Vael Musa Xaled Ladavi Qəzza zolağındakı Deyr əl-Bələh bölgəsindəki düşərgələrdən birində gizlənirdi.
"Ladavinin rəhbərlik etdiyi qurum HƏMAS-ın yüksək vəzifəli üzvləri üçün kəşfiyyat məlumatlarının toplanması ilə məşğul olurdu ki, bu da qərarların qəbul edilməsinə, eləcə də İsrailə qarşı terror əməliyyatlarının planlaşdırılmasına və həyata keçirilməsinə kömək edirdi", - məlumatda qeyd olunub.

The Israel Defense Forces and security service killed the head of Hamas's internal security service during strikes on the central part of Gaza.
Medianews.az reports that this information was released by the army's press service.
According to the information, the service chief Wael Musa Khaled Ladavi was hiding in one of the camps in the Deir al-Balah area of the Gaza Strip.
"The organization led by Ladavi was engaged in gathering intelligence information about high-ranking members of Hamas, which helped in decision-making, as well as in planning and carrying out terrorist operations against Israel," the report said.