Tramp və Zelenski Ankarada görüşəcək
ABŞ Prezidenti Donald Trampın iyulun 8-də Ankarada keçiriləcək NATO sammiti çərçivəsində ukraynalı həmkarı Volodimir Zelenski ilə görüşü planlaşdırılır.
Bu barədə Ağ Evin mətbuat xidmətinin iyulun 5-də yayımladığı ABŞ liderinin iş qrafikində qeyd olunub.
Vaşinqton administrasiyasının rəhbəri iyulun 7-də Ankaraya gələrək Türkiyə lideri Rəcəb Tayyib Ərdoğanla görüşəcək. İyulun 8-də isə Tramp Zelenski (Bakı vaxtı ilə 15:30) və Suriya Prezidenti Əhməd əş-Şaara (Bakı vaxtı ilə 16:30) ilə jurnalistlər üçün qapalı formatda ikitərəfli görüşlər keçirəcək.
Bakı vaxtı ilə saat 17:15-də Vaşinqton administrasiyasının rəhbəri mətbuat konfransında çıxış edəcək. Bundan sonra o, ABŞ-yə geri dönəcək.
Bazar günü "Reuters" agentliyinin yüksəkrütbəli ABŞ rəsmisinə istinadən verdiyi məlumata görə, Tramp Zelenski ilə Ukrayna münaqişəsinin həlli yollarını müzakirə etmək niyyətindədir. Bu görüşdən sonra isə Amerika liderinin böyük ehtimalla Rusiya Prezidenti Vladimir Putinlə əlaqə saxlayacağı gözlənilir./oxu.az

US President Donald Trump is scheduled to meet with his Ukrainian counterpart Volodymyr Zelensky during the NATO summit to be held in Ankara on July 8.
This was noted in the US leader's schedule released by the White House press service on July 5.
The head of the Washington administration will arrive in Ankara on July 7 and meet with Turkish leader Recep Tayyip Erdoğan. On July 8, Trump will hold closed bilateral meetings for journalists with Zelensky (at 15:30 Baku time) and Syrian President Ahmad al-Shaar (at 16:30 Baku time).
At 17:15 Baku time, the head of the Washington administration will speak at a press conference. After that, he will return to the United States.
According to information provided on Sunday by the "Reuters" agency citing a senior US official, Trump intends to discuss ways to resolve the Ukraine conflict with Zelensky. After this meeting, it is expected that the US leader will very likely get in touch with Russian President Vladimir Putin./oxu.az