Sankt-Peterburqa və Leninqrad vilayətinə kütləvi dron hücumu -
Rusiyanın Sankt-Peterburq şəhəri və Leninqrad vilayəti kütləvi dron hücumuna məruz qalıb, nəticədə üç nəfər yaralanıb.
Medianews.az xəbər verir ki, Leninqrad vilayətinin qubernatoru Aleksandr Drozdenko Vsevolojsk rayonunun Novosaratovka kəndində yerləşən “Wildberries” anbarlarından birində güclü yanğın baş verdiyini təsdiqləyib. Yanğın nəticəsində üç nəfər xəsarət alıb. Yaralılar xəstəxanaya yerləşdirilib.
Hücumdan sonra “Wildberries” şirkəti Sankt-Peterburqun Şuşarı qəsəbəsində və Utkina Zavod sənaye zonasında yerləşən iki logistika kompleksinin fəaliyyətini müvəqqəti dayandırıb.
Daha bir dron Leninqrad vilayətinin Kirov rayonundakı Sinyavino qəsəbəsində “Severnaya” quşçuluq fabrikinin anbarına zərbə endirib. Anbara ziyan dəyib. İlkin məlumatlara görə, Kirov rayonundakı bu hücum zamanı xəsarət alan olmayıb.
Sankt-Peterburqun qubernatoru Aleksandr Beqlov Moskovskoye şossesində yerləşən mülki infrastruktur obyektlərinin də zərbəyə məruz qaldığını bildirib.
Gecə ərzində Sankt-Peterburq və Leninqrad vilayəti üzərində ümumilikdə 59 dron vurulub. Onlardan 50-si Leninqrad vilayətinin ərazisində məhv edilib.
Dron təhlükəsi səbəbindən Rusiyanın 10 hava limanında uçuşlara məhdudiyyət tətbiq olunub. Məhdudiyyətlər Buqulma, Nijnekamsk, Çeboksarı, Kazan, Samara, Ulyanovsk, Saratov, Penza və Pskov hava limanlarını əhatə edib.
Sankt-Peterburqdakı Pulkovo hava limanı da bir müddət təyyarələri qəbul etməyib və uçuşlara icazə verməyib.

Город Санкт-Петербург и Ленинградская область в России подверглись массовой атаке с помощью дронов, в результате которой три человека получили ранения.
Medianews.az сообщает, что губернатор Ленинградской области Александр Дрозденко подтвердил сильный пожар на одном из складов компании "Wildberries" в деревне Новосаратовка Всеволожского района. В результате пожара трое человек получили травмы. Пострадавшие были госпитализированы.
После атаки компания "Wildberries" временно прекратила работу двух логистических комплексов, расположенных в поселке Шушары Санкт-Петербурга и в промышленной зоне Уткина Завод.
Еще один дрон нанес удар по складу птицефабрики "Северная" в поселке Синявино Кировского района Ленинградской области. Склад был поврежден. По предварительным данным, в результате этой атаки, произошедшей в Кировском районе, пострадавших нет.
Губернатор Санкт-Петербурга Александр Беглов сообщил, что объекты гражданской инфраструктуры на Московском шоссе также пострадали от удара.
В течение ночи было сбито в общей сложности 59 дронов над Санкт-Петербургом и Ленинградской областью. Из них 50 были уничтожены на территории Ленинградской области.
Из-за угрозы дронов на десяти российских аэропортах были введены ограничения на полеты. Эти ограничения охватили аэропорты Бугульмы, Нижнекамска, Чебоксар, Казани, Самары, Ульяновска, Саратова, Пензы и Пскова.