İki dəfə beyin qanaması keçirən tanınmış teatr sənətçisi Ruhsar Gültekinin səhhəti ilə bağlı müalicə aldığı xəstəxanadan açıqlama verilib.
Demokrat.az xəbər verir ki, Acıbadem Universiteti Atakent Xəstəxanasının baş həkimi Prof. Dr. Hamdi Karakayalı bildirib ki, sənətçiyə başqa bir tibb müəssisəsində beyin qanaması və anevrizma diaqnozu qoyulduqdan sonra xəstəxanaya müraciət edib.
Açıqlamaya görə, müayinələr zamanı yeni qanaxma aşkarlanıb. Ruhsar Gültekin əvvəlcə girişimsel radioloq Dos. Dr. Mehmet Barburoğlu tərəfindən müdaxiləyə alınıb, daha sonra Prof. Dr. Kenan Koç və komandası tərəfindən əməliyyat olunub.
Əməliyyat zamanı qanamanın boşaldıldığı və ventrikulyar drenaj tətbiq edildiyi qeyd olunub. Sənətçinin müalicəsinin reanimasiya şöbəsində davam etdiyi bildirilib.
Xəstəxanadan verilən məlumata əsasən, Ruhsar Gültekin iyulun 8-də səhər saatlarında oyadılaraq müayinə edilib. Onun şüurunun açıq və vəziyyətinin stabil olduğu müəyyənləşib. Müalicə prosesi çərçivəsində sənətçinin yenidən yuxuya verildiyi və həkimlər tərəfindən yaxından izlənildiyi açıqlanıb.
Xəstəxana rəhbərliyi sənətçinin vəziyyətinin multidissiplinar tibbi heyət tərəfindən nəzarətdə saxlanıldığını və müalicəsinin stabil davam etdiyini bildirib.

A statement has been made by the hospital where the well-known theater artist Ruhsar Gültekin, who suffered from brain hemorrhage twice, is receiving treatment, regarding her health condition.
Demokrat.az reports that Prof. Dr. Hamdi Karakayalı, the chief physician of Acıbadem University Atakent Hospital, stated that after the artist was diagnosed with brain hemorrhage and aneurysm at another medical institution, she applied to the hospital.
According to the statement, new bleeding was detected during the examinations. Ruhsar Gültekin was initially treated by interventional radiologist Assoc. Dr. Mehmet Barburoğlu, and later operated on by Prof. Dr. Kenan Koç and his team.
It was noted that during the operation the bleeding was drained and ventricular drainage was applied. It was reported that the artist’s treatment continues in the intensive care unit.
According to information provided by the hospital, Ruhsar Gültekin was awakened and examined in the morning hours of July 8. It was determined that her consciousness was clear and her condition was stable. It was explained that within the treatment process, the artist was put back to sleep and is being closely monitored by doctors.
The hospital administration stated that the artist’s condition is being monitored by a multidisciplinary medical team and that her treatment is continuing stably.