İki dəfə beyin qanaması keçirən tanınmış teatr sənətçisi Ruhsar Gültekinin səhhəti ilə bağlı müalicə aldığı xəstəxanadan açıqlama verilib.
Demokrat.az xəbər verir ki, Acıbadem Universiteti Atakent Xəstəxanasının baş həkimi Prof. Dr. Hamdi Karakayalı bildirib ki, sənətçiyə başqa bir tibb müəssisəsində beyin qanaması və anevrizma diaqnozu qoyulduqdan sonra xəstəxanaya müraciət edib.
Açıqlamaya görə, müayinələr zamanı yeni qanaxma aşkarlanıb. Ruhsar Gültekin əvvəlcə girişimsel radioloq Dos. Dr. Mehmet Barburoğlu tərəfindən müdaxiləyə alınıb, daha sonra Prof. Dr. Kenan Koç və komandası tərəfindən əməliyyat olunub.
Əməliyyat zamanı qanamanın boşaldıldığı və ventrikulyar drenaj tətbiq edildiyi qeyd olunub. Sənətçinin müalicəsinin reanimasiya şöbəsində davam etdiyi bildirilib.
Xəstəxanadan verilən məlumata əsasən, Ruhsar Gültekin iyulun 8-də səhər saatlarında oyadılaraq müayinə edilib. Onun şüurunun açıq və vəziyyətinin stabil olduğu müəyyənləşib. Müalicə prosesi çərçivəsində sənətçinin yenidən yuxuya verildiyi və həkimlər tərəfindən yaxından izlənildiyi açıqlanıb.
Xəstəxana rəhbərliyi sənətçinin vəziyyətinin multidissiplinar tibbi heyət tərəfindən nəzarətdə saxlanıldığını və müalicəsinin stabil davam etdiyini bildirib.

Известного театрального деятеля Рухсар Гюльтекин, перенесшую два инсульта, врачи, где она проходит лечение, прокомментировали ее состояние.
По сообщению Demokrat.az, главный врач больницы Университета Аджибадем Атакент, профессор доктор Хамди Каракаялы заявил, что после постановки диагноза инсульт и аневризма в другой медицинской организации, артистка обратилась в их больницу.
По заявлению, во время обследования было обнаружено новое кровоизлияние. Рухсар Гюльтекин сначала была подвергнута вмешательству интервенционного радиолога доцента доктора Мехмета Барбуроглу, после чего была прооперирована профессором доктором Кенаном Коч и его командой.
Отмечается, что во время операции кровоизлияние было устранено, и применялся вентрикулярный дренаж. Лечение артистки продолжается в отделении реанимации.
Согласно информации, предоставленной больницей, утром 8 июля Рухсар Гюльтекин разбудили и провели обследование. Было установлено, что сознание ясное, состояние стабильное. В рамках лечебного процесса артистку снова погрузили в сон и внимательно наблюдают врачи.
Руководство больницы сообщило, что состояние артистки находится под контролем мультидисциплинарной медицинской команды и ее лечение продолжается стабильно.