Hesab ödəməkdən boyun qaçıran bürclər
Astrologiya ilə bağlı yayımlanan əyləncəli şərhlərdə bəzi bürclərin restoran hesabı zamanı müxtəlif bəhanələrlə məsuliyyətdən yayınmağa meyilli olduğu iddia edilir.
Dostlarla keçirilən xoş bir yeməkdən sonra hesab masaya gələndə bəzi insanların davranışları dəyişə bilər. Telefon zəngi bəhanəsi, pulqabını unutmaq və ya tualetə getmək kimi klassik üsullar bu vəziyyətlərdə ən çox istifadə edilən bəhanələr arasında göstərilir.
Astroloji iddialara görə, hesab vaxtı “yoxa çıxmaq” bacarığı ilə seçilən 4 bürc bunlardır:
Buğa bürcünün hesabın yaxınlaşdığını əvvəlcədən hiss etdiyi və ofisiant hesabı gətirməzdən əvvəl istənilən  bəhanə ilə masadan uzaqlaşa bildiyi iddia olunur. Geri qayıdanda isə heç nə olmamış kimi davrana biləcəyi qeyd edilir.
Əkizlərin isə vəziyyəti əvvəlcədən hazırladığı irəli sürülür. Söhbəti canlandırdığı, hamının diqqətini yayındırdığı və hesab gələn anda telefon bəhanəsi ilə masadan uzaqlaşdığı iddia edilir.
Oxatan bürcünün bu vəziyyətdə planlı davranmadığı, sadəcə təsadüfən gecikdiyi deyilir.
Oğlaq bürcünün isə daha planlı hərəkət etdiyi iddia olunur. Hesabın gələcəyi vaxtı əvvəlcədən təxmin etdiyi və ödəniş prosesində masadan uzaq qala bildiyi yazılır.

In entertaining comments related to astrology, it is claimed that some zodiac signs tend to avoid responsibility with various excuses when it comes to the restaurant bill.
After a pleasant meal with friends, some people's behavior may change when the bill arrives at the table. Classic methods such as the excuse of a phone call, forgetting their wallet, or going to the restroom are cited as the most commonly used excuses in these situations.
According to astrological claims, the four zodiac signs selected for their ability to "disappear" at the time of the bill are:
It is claimed that Taurus senses the bill's approach in advance and can leave the table with any excuse before the waiter brings the bill. It is noted that when they return, they act as if nothing happened.
It is suggested that Geminis prepare the situation in advance. They enliven the conversation, distract everyone's attention, and at the moment the bill arrives, they leave the table using the phone excuse.
Sagittarius is said not to act deliberately in this situation but rather to be late accidentally.
Capricorn is claimed to act more deliberately. It is written that they anticipate the time when the bill will arrive and can stay away from the table during the payment process.