Müğənni Kərim Abasov televiziya fəaliyyətinə yenidən başlamağı planlaşdırır.
Sənətçi bildirib ki, hazırda telekanallardan biri ilə yeni layihə barədə danışıqlar aparılır. Lakin verilişin formatı və əməkhaqqı məsələsi ilə bağlı hələ yekun razılıq əldə edilməyib.
Kərim Abasov qeyd edib ki, həftə ərzində 5 gün yayımlanacaq proqramda aparıcılıq etmək ciddi zaman tələb edir və bu səbəbdən əməkhaqqı məsələsinə xüsusi önəm verir.
“Əgər həftəiçi 5 gün veriliş aparacağamsa, bu, digər işlərimə təsir edəcək. Vaxtımı və enerjimi bu layihəyə ayıracağam. Həftədə bir dəfə yayımlanan proqram olsaydı, vəziyyət fərqli olardı. Amma layihə 5 günlük olacaqsa, 5 min manatdan yuxarı maaş gözləntim var” – deyə sənətçi bildirib.
Qeyd edək ki, Kərim Abasov daha əvvəl MTV Azərbaycan kanalında yayımlanan “Meqa şou” proqramının aparıcısı olub.

Певец Карим Абасов планирует возобновить деятельность на телевидении.
Артист сообщил, что в настоящее время ведутся переговоры с одним из телеканалов о новом проекте. Однако по формату передачи и вопросу зарплаты окончательное соглашение еще не достигнуто.
Карим Абасов отметил, что ведение программы, которая будет выходить 5 дней в неделю, требует серьезных временных затрат, и поэтому он уделяет особое внимание вопросу оплаты.
«Если я буду вести передачу 5 дней в неделю, это повлияет на мои другие дела. Я посвящу этому проекту свое время и энергию. Если бы передача выходила раз в неделю, ситуация была бы другой. Но если проект будет пятидневным, я ожидаю зарплату выше 5 тысяч манат», — сообщил артист.
Отметим, что ранее Карим Абасов был ведущим программы «Мега шоу», которая выходила на телеканале MTV Азербайджан.