Müğənni Kərim Abasov televiziya fəaliyyətinə yenidən başlamağı planlaşdırır.
Sənətçi bildirib ki, hazırda telekanallardan biri ilə yeni layihə barədə danışıqlar aparılır. Lakin verilişin formatı və əməkhaqqı məsələsi ilə bağlı hələ yekun razılıq əldə edilməyib.
Kərim Abasov qeyd edib ki, həftə ərzində 5 gün yayımlanacaq proqramda aparıcılıq etmək ciddi zaman tələb edir və bu səbəbdən əməkhaqqı məsələsinə xüsusi önəm verir.
“Əgər həftəiçi 5 gün veriliş aparacağamsa, bu, digər işlərimə təsir edəcək. Vaxtımı və enerjimi bu layihəyə ayıracağam. Həftədə bir dəfə yayımlanan proqram olsaydı, vəziyyət fərqli olardı. Amma layihə 5 günlük olacaqsa, 5 min manatdan yuxarı maaş gözləntim var” – deyə sənətçi bildirib.
Qeyd edək ki, Kərim Abasov daha əvvəl MTV Azərbaycan kanalında yayımlanan “Meqa şou” proqramının aparıcısı olub.

The artist stated that currently negotiations are underway with one of the TV channels about a new project. However, a final agreement has not yet been reached regarding the format of the show and salary issues.
Karim Abasov noted that hosting a program broadcast 5 days a week requires significant time, and for this reason, he attaches special importance to the salary issue.
"If I am going to host a show 5 days a week, this will affect my other work. I will devote my time and energy to this project. If it were a program aired once a week, the situation would be different. But if the project is 5-day, I expect a salary above 5,000 manats," the artist said.
It should be noted that Karim Abasov previously was the host of the "Mega Show" program broadcast on the MTV Azerbaijan channel.