İnsanlar bölgələrdə iş tapsa,
Medianews.az xəbər verir ki, Milli Məclisin deputatı Fazil Mustafa bildirdi ki, bunlar da tıxacın qarşısını almayacaq:
"Çünki tıxac daha qlobal bir problemdir. Bu problemin həlli üçün alternativ yolların çəkilməsi, dəniz üzərindən nəqliyyat marşrutlarının yaradılması və ya körpü infrastrukturunun daha müasir, çoxmərtəbəli, asma tipli modellərlə inkişaf etdirilməsi daha effektiv nəticə verə bilər. Digər vacib məsələ isə Bakının yükünün azaldılması istiqamətində addımların atılmasıdır".
Millət vəkilinin fikrincə, regionların inkişafı və sahibkarlığın dəstəklənməsi vacibdir ki, insanlar yaşadıqları bölgələrdə iş tapa bilsinlər:
"İnsanlar regionlarda məşğulluq imkanları əldə etdikcə, paytaxta axın da azalacaq. Nəticə etibarilə, əhali sıxlığı azaldıqca tıxac probleminin də müəyyən dərəcədə aradan qaldırılması mümkün olacaq".

The transition to a variable work schedule in Baku is being discussed soon.
Medianews.az reports that Member of the National Assembly Fazil Mustafa stated that these also will not prevent traffic jams:
"Because traffic jams are a more global problem. To solve this problem, creating alternative routes, establishing transportation routes over the sea, or developing the bridge infrastructure with more modern, multi-level, suspension-type models can yield more effective results. Another important issue is taking steps to reduce the burden on Baku."
According to the parliamentarian, the development of regions and support of entrepreneurship is important so that people can find jobs in the areas where they live:
"As people gain employment opportunities in the regions, the flow to the capital will decrease. Consequently, as population density decreases, it will also be possible to partially eliminate the traffic jam problem."