Küləkli hava şəraiti ilə əlaqədar baş vermiş hadisə nəticəsində daha bir nəfər xəsarət alıb.
Qeyd olunub ki, küləkli hava ilə bağlı baş vermiş hadisə nəticəsində 10.07.2021-ci il təvəllüdlü uşaq Səhiyyə Nazirliyinin Elmi-Tədqiqat Travmatologiya və Ortopediya İnstitutuna hospitalizasiya olunub.
Aparılan müayinələr nəticəsində pasiyentə sağ əlin ikinci barmağının əzilmiş cırılmış yarası diaqnozu qoyulub. Xəstəyə rentgen müayinısi edilib, azeptik sarğı və qips langet qoyulub.
Pasiyentin vəziyyəti qənaətbəxş qiymətləndirildiyindən ambulator müalicə üçün evə buraxılıb. Ona ev şəraitində müalicə və tibbi nəzarətlə bağlı müvafiq tövsiyələr verilib.

As a result of the incident caused by windy weather conditions, one more person was injured.
It was noted that as a result of the incident related to the windy weather, a child born in 2021 was hospitalized at the Scientific Research Institute of Traumatology and Orthopedics of the Ministry of Health.
As a result of the examinations, the patient was diagnosed with a crushed and torn wound on the second finger of the right hand. The patient underwent an X-ray examination, an aseptic dressing and plaster splint were applied.
Since the patient's condition was assessed as satisfactory, they were discharged for outpatient treatment. Appropriate recommendations were given to him/her regarding treatment and medical supervision at home.