Monteneqro noyabrın 1-dən Rusiya, Belarus, Çin, Səudiyyə Ərəbistanı və Türkiyə vətəndaşları üçün viza tətbiq edəcək.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Monteneqro Xarici İşlər Nazirliyinin məlumatında bildirilib.
"Monteneqro hökuməti 2026-cı il iyulun 23-də viza rejimi haqqında qərara əlavələr edilməsi barədə qərar qəbul edib, buna əsasən Belarus, Çin, Rusiya, Səudiyyə Ərəbistanı və Türkiyə vətəndaşlarına noyabrın 1-dən Monteneqroya daxil olmaq üçün viza lazımdır", - qurumun məlumatında qeyd edilib.
Bildirilib ki, bu tədbir viza siyasətinin Avropa İttifaqı ilə tam uyğunlaşdırılması məqsədilə qəbul edilib.

Montenegro will apply visas for citizens of Russia, Belarus, China, Saudi Arabia, and Turkey from November 1.
Medianews.az reports that this was stated in the information of the Ministry of Foreign Affairs of Montenegro.
"The Government of Montenegro adopted a decision on July 23, 2026, on amendments to the visa regime decision, based on which citizens of Belarus, China, Russia, Saudi Arabia, and Turkey will need a visa to enter Montenegro from November 1," the institution's information stated.
It was noted that this measure was adopted to fully harmonize the visa policy with the European Union.