Xəbər veridiyimiz kimi, Dövlət Təhlükəsizliyi Xidməti Balakən Rayon İcra Hakimiyyətində əməliyyat keçirir. Korrupsiya hüquqpozmaları və vəzifə cinayətləri ilə bağlı keçirilən əməliyyat çərçivəsində Balakən Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı İslam Rzayevin və bir neçə digər rəsmi şəxsin saxlanıldığı bildirilir.
Medianews.az qeyd edir ki, İslam Rzayev 1965-ci ildə Göyçay rayonunda anadan olub.
1988-ci ildə Leninqrad Maliyyə İqtisad İnstitutunun Bakı filialını iqtisadçı ixtisası üzrə bitirib.
Əmək fəaliyyətinə 1988-ci ildə Göyçay rayon Maliyyə İdarəsində böyük iqtisadçı kimi başlayıb.
Vergilər Nazirliyinin Göyçay rayonu və Bakı şəhərinin Nizami və Əzizbəyov rayonları üzrə strukturlarında şöbə rəisi, müfəttişliyin rəisi, idarə rəisinin müavini işləyib.
"Azəriqaz" Qapalı Səhmdar Cəmiyyətində baş mütəxəssis vəzifəsində çalışıb.
2007-ci ildən 2011-ci il mayın 18-dək Azərbaycan Dövlət Neft Şirkətinin Audit Departamentində rəis müavini işləyib.

FILE OF THE EXECUTIVE HEAD WHO RECEIVED THE NEWS OF DETENTION
As we reported, the State Security Service is conducting an operation at the Balakan District Executive Authority. It is reported that within the framework of the operation related to corruption offenses and official crimes, the head of the Balakan District Executive Authority, Islam Rzayev, and several other officials have been detained.
Medianews.az notes that
Islam Rzayev was born in 1965 in the Goychay district.
In 1988, he graduated from the Baku branch of the Leningrad Financial-Economic Institute with a degree in economics.
He started his career in 1988 as a senior economist at the Goychay District Finance Department.
He worked as head of department, head of control, and deputy head of department in the structures of the Tax Ministry for Goychay district and the Nizami and Azizbeyov districts of Baku city.
He worked as a chief specialist at "Azəriqaz" Closed Joint Stock Company.
From 2007 until May 18, 2011, he worked as deputy head of the Audit Department of the State Oil Company of Azerbaijan.