Anası ilk dəfə danışdı
Bakının Nərimanov rayonunda liftdə autizmli azyaşlıya qarşı fiziki zorakılıq edilməsinə dair görüntülər yayılıb.
Medianews.az bildirir ki, azyaşlının anası Fidan Abdulla hadisə ilə bağlı danışıb.
O bildirib ki, hadisədən sonra 11 yaşlı övladı bir neçə saat danışa bilməyib və ciddi qorxu keçirib:
“Hadisədən bir neçə saat sonra oğlum mənə liftə daxil olarkən bir nəfərin onu vurduğunu dedi. Əvvəlcə həmin şəxsin uşaq olduğunu düşündüm. Səhəri gün binanın müşahidə kameralarının görüntülərinə baxanda gördüm ki, oğlumu itələyən şəxs 29 yaşlı kişi imiş. Polisə müraciət etdim, çox az müddətdə saxlanıldı. Bildiyim qədər dispanserə yerləşdirilib. Hadisə günü bilmişəm ki, bizim belə bir qonşumuz var”.

Footage has been released showing physical violence against a child with autism in an elevator in Narimanov district of Baku.
Medianews.az reports that the child's mother, Fidan Abdulla, spoke about the incident.
She stated that after the incident, her 11-year-old child was unable to speak for several hours and experienced severe fear:
“A few hours after the incident, my son told me that someone hit him entering the elevator. At first, I thought that person was a child. The next day, when I checked the building's surveillance camera footage, I saw that the person who pushed my son was a 29-year-old man. I reported to the police; he was detained for a short period. As far as I know, he was placed in a dispensary. I realized on the day of the incident that we have such a neighbor.”