Anası ilk dəfə danışdı
Bakının Nərimanov rayonunda liftdə autizmli azyaşlıya qarşı fiziki zorakılıq edilməsinə dair görüntülər yayılıb.
Medianews.az bildirir ki, azyaşlının anası Fidan Abdulla hadisə ilə bağlı danışıb.
O bildirib ki, hadisədən sonra 11 yaşlı övladı bir neçə saat danışa bilməyib və ciddi qorxu keçirib:
“Hadisədən bir neçə saat sonra oğlum mənə liftə daxil olarkən bir nəfərin onu vurduğunu dedi. Əvvəlcə həmin şəxsin uşaq olduğunu düşündüm. Səhəri gün binanın müşahidə kameralarının görüntülərinə baxanda gördüm ki, oğlumu itələyən şəxs 29 yaşlı kişi imiş. Polisə müraciət etdim, çox az müddətdə saxlanıldı. Bildiyim qədər dispanserə yerləşdirilib. Hadisə günü bilmişəm ki, bizim belə bir qonşumuz var”.

Как сообщает Medianews.az, мать ребенка Фидан Абдулла прокомментировала инцидент.
Она сообщила, что после происшествия 11-летний сын несколько часов не мог говорить и испытывал серьезный страх:
«Несколько часов спустя после инцидента мой сын сказал мне, что в лифте его ударил какой-то человек. Сначала я подумала, что это был ребенок. На следующий день, просмотрев записи с камер наблюдения в доме, я увидела, что человек, толкнувший моего сына, был 29-летним мужчиной. Я обратилась в полицию, он был задержан на короткое время. Насколько мне известно, его направили в диспансер. В тот день я узнала, что у нас есть такой сосед».