Paytaxtın bəzi hissələrində elektrik enerjisinin verilişi müvəqqəti dayandırılacaq.
Bildirilib ki, elektrik enerjisinin verilişinin keyfiyyət göstəricilərinin artırılması, artan yük tələbatının qarşılanması və təmir-təftiş işləri ilə əlaqədar saat 09:00-dan 13:00-dək Nərimanov rayonu üzrə Atatürk prospekti ilə Həsən Əliyev küçəsinin kəsişməsində yerləşən yaşayış binalarında, Azadlıq prospektinin bir hissəsində, Mövsüm Sənani və Mirəli Qaşqay küçələrində elektrik enerjisinin verilişində məhdudiyyət yaranacaq.
Eyni zamanda, saat 10:00-dan 13:00-dək Yasamal rayonu üzrə Hüseyn Cavid prospektinin bir hissəsində və Bəxtiyar Vahabzadə küçəsində elektrik enerjisinin verilişi məhdudlaşdırılacaq.
Suraxanı rayonunun Suraxanı qəsəbəsində 14 İyul küçəsində saat 10:00-dan 14:00-dək elektrik enerjisinin verilişi dayandırılacaq.
Görülən işlər yekunlaşdıqdan sonra adıçəkilən ərazilərdə abonentlər daha keyfiyyətli və dayanıqlı elektrik enerjisi ilə təmin olunacaqlar.

The supply of electricity will be temporarily suspended in some parts of the capital.
It was stated that due to the improvement of electricity supply quality indicators, meeting the increasing load demand, and repair and inspection works, from 09:00 to 13:00 there will be restrictions on electricity supply in residential buildings located at the intersection of Atatürk Avenue and Hasan Aliyev Street in the Narimanov district, in a part of Azadliq Avenue, and on Mövsüm Sanani and Mirəli Qaşqay Streets.
At the same time, from 10:00 to 13:00, the electricity supply will be limited in a part of Huseyn Javid Avenue and on Bakhtiyar Vahabzade Street in the Yasamal district.
In the Surakhani district, in the Surakhani settlement on 14 July Street, the electricity supply will be suspended from 10:00 to 14:00.
After the completion of the works, subscribers in the mentioned areas will be provided with higher quality and more stable electricity supply.