Putin Trampı “tank”a bənzətdi
Rusiya prezidenti Vladimir Putin 2025-ci ilin oktyabrında Macarıstanın baş naziri Viktor Orbanla söhbətində ABŞ lideri Donald Trampı “tank”a bənzədib.
Medianews.az xəbər verir ki, tərəflər bundan əvvəl Tramp ilə Budapeştdə sammit keçirilməsi imkanını müzakirə edib, lakin görüş baş tutmayıb. Orban Trampın işgüzar yanaşmasını “tornado”ya bənzədərək heyranlığını ifadə edib.
Putin isə Trampın irəliləmə tərzini “tank kimi” adlandırıb və onun eyni vaxtda bir neçə böhranla, o cümlədən Yaxın Şərqdəki vəziyyətlə mübarizə qabiliyyətini yüksək qiymətləndirib.

Президент России Владимир Путин в разговоре с премьер-министром Венгрии Виктором Орбаном в октябре 2025 года сравнил лидера США Дональда Трампа с «танком».
Medianews.az сообщает, что стороны ранее обсуждали возможность проведения саммита с Трампом в Будапеште, однако встреча не состоялась. Орбан выразил восхищение деловым подходом Трампа, сравнив его с «торнадо».
Путин же охарактеризовал стиль движения Трампа как «танк» и высоко оценил его способность одновременно справляться с несколькими кризисами, в том числе с ситуацией на Ближнем Востоке.