Putin Trampı “tank”a bənzətdi
Rusiya prezidenti Vladimir Putin 2025-ci ilin oktyabrında Macarıstanın baş naziri Viktor Orbanla söhbətində ABŞ lideri Donald Trampı “tank”a bənzədib.
Medianews.az xəbər verir ki, tərəflər bundan əvvəl Tramp ilə Budapeştdə sammit keçirilməsi imkanını müzakirə edib, lakin görüş baş tutmayıb. Orban Trampın işgüzar yanaşmasını “tornado”ya bənzədərək heyranlığını ifadə edib.
Putin isə Trampın irəliləmə tərzini “tank kimi” adlandırıb və onun eyni vaxtda bir neçə böhranla, o cümlədən Yaxın Şərqdəki vəziyyətlə mübarizə qabiliyyətini yüksək qiymətləndirib.

Russian President Vladimir Putin likened U.S. leader Donald Trump to a "tank" in a conversation with Hungarian Prime Minister Viktor Orban in October 2025.
Medianews.az reports that the parties had previously discussed the possibility of holding a summit with Trump in Budapest, but the meeting did not take place. Orban expressed admiration by likening Trump's businesslike approach to a "tornado."
Putin called Trump's way of advancing "like a tank" and highly evaluated his ability to simultaneously handle several crises, including the situation in the Middle East.