Premyer Liqa: “Turan Tovuz” “Zirə”ni, “Sabah” “Karvan-Yevlax”ı qəbul edir
Günün ilk matçında “Turan Tovuz” “Zirə”ni qəbul edəcək. Tovuz şəhər stadionunda keçiriləcək qarşılaşmanı baş hakim Rəvan Həmzəzadə idarə edəcək. Hazırda 55 xalla turnir cədvəlinin 3-cü pilləsində yer alan Kurban Berdıyevin komandası qələbə qazanacağı halda, 45 xalla 4-cü pillədə qərarlaşan Rəşad Sadıqovun kollektivindən fərqli olaraq avrokuboklara vəsiqəni təmin edəcək.
Günün son qarşılaşmasında isə lider “Sabah” “Bank Respublika Arena”da autsayder “Karvan-Yevlax”la üz-üzə gələcək. Baş hakim Kamranbəy Rəhimovun idarə edəcəyi görüş saat 20:00-da start götürəcək. Hazırda Valdas Dambrauskasın komandası 69 xalla turnir cədvəlinin ilk pilləsində, Fizuli Məmmədovun kollektivi isə 14 xalla son pillədə yer alıb.
Qeyd edək ki, öncə keçirilən “Qəbələ” – “Araz-Naxçıvan” matçında (1:1) qalib müəyyənləşməyib, “Şamaxı” “Kəpəz”ə (2:0) qalib gəlib, “İmişli” “Sumqayıt”a (0:2), “Neftçi” isə “Qarabağ”a (1:5) məğlub olub.

Today, the 29th round of the Azerbaijan Premier League will conclude.
In the first match of the day, "Turan Tovuz" will host "Zira". The match to be held at the Tovuz city stadium will be refereed by chief referee Ravan Hamzazade. Currently, Kurban Berdiev's team, placed 3rd in the standings with 55 points, will secure a ticket to the European cups if they win, unlike Rashad Sadigov's squad, which is 4th with 45 points.
In the final match of the day, the leader "Sabah" will face the outsider "Karvan-Yevlax" at the "Bank Respublika Arena". The encounter, which will be managed by chief referee Kamranbey Rahimov, will kick off at 20:00. Currently, Valdas Dambrauskas's team leads the table with 69 points, while Fizuli Mammadov’s team is last with 14 points.
It should be noted that in the earlier "Gabala" – "Araz-Nakhchivan" match (1:1), no winner was determined; "Shamakhy" beat "Kapaz" (2:0), "Imishli" lost to "Sumgait" (0:2), and "Neftchi" was defeated by "Qarabagh" (1:5).