Premyer Liqa: “Turan Tovuz” “Zirə”ni, “Sabah” “Karvan-Yevlax”ı qəbul edir
Günün ilk matçında “Turan Tovuz” “Zirə”ni qəbul edəcək. Tovuz şəhər stadionunda keçiriləcək qarşılaşmanı baş hakim Rəvan Həmzəzadə idarə edəcək. Hazırda 55 xalla turnir cədvəlinin 3-cü pilləsində yer alan Kurban Berdıyevin komandası qələbə qazanacağı halda, 45 xalla 4-cü pillədə qərarlaşan Rəşad Sadıqovun kollektivindən fərqli olaraq avrokuboklara vəsiqəni təmin edəcək.
Günün son qarşılaşmasında isə lider “Sabah” “Bank Respublika Arena”da autsayder “Karvan-Yevlax”la üz-üzə gələcək. Baş hakim Kamranbəy Rəhimovun idarə edəcəyi görüş saat 20:00-da start götürəcək. Hazırda Valdas Dambrauskasın komandası 69 xalla turnir cədvəlinin ilk pilləsində, Fizuli Məmmədovun kollektivi isə 14 xalla son pillədə yer alıb.
Qeyd edək ki, öncə keçirilən “Qəbələ” – “Araz-Naxçıvan” matçında (1:1) qalib müəyyənləşməyib, “Şamaxı” “Kəpəz”ə (2:0) qalib gəlib, “İmişli” “Sumqayıt”a (0:2), “Neftçi” isə “Qarabağ”a (1:5) məğlub olub.

Премьер-лига: «Туран Товуз» принимает «Зиря», «Сабах» принимает «Карван-Евлах»
В первом матче дня «Туран Товуз» примет «Зирю». Встреча пройдет на городском стадионе Товуз, главными судьей будет Раван Хамзазаде. В настоящий момент команда Курбана Бердыева занимает третье место в турнирной таблице с 55 очками; в случае победы она, в отличие от коллектива Рашада Садыгова, занимающего четвёртое место с 45 очками, обеспечит себе путёвку в еврокубки.
В последнем матче дня лидер «Сабах» встретится на «Банк Республика Арене» с аутсайдером «Карван-Евлах». Основным судьей встречи будет Камранбей Рахимов, начало в 20:00. Команда Валдаса Дамбраускаса с 69 очками занимает первое место в турнирной таблице, а коллектив Физули Мамедова с 14 очками расположился на последнем месте.
Отметим, что в ранее сыгранных матчах: «Габала» – «Араз-Нахчиван» (1:1) победитель не выявлен, «Шамахы» выиграл у «Кяпаза» (2:0), «Имишли» уступил «Сумгаяту» (0:2), а «Нефтчи» проиграл «Карабаху» (1:5).