Klintondan maraqlı gediş -
ABŞ-nin sabiq Prezidenti Bill Klinton qalmaqallı maliyyəçi Ceffri Epşteynin işi üzrə materialların tam açıqlanmasına çağırıb və onunla əlaqələri barədə Konqresdə verəcəkləri ifadələrin açıq şəkildə dinlənilməsini tələb edib.
“Qafqazinfo” xəbər verir ki, bu barədə o, “X” sosial şəbəkəsindəki hesabında yazıb.
Bill Klinton komitə sədri, Respublikaçılar Partiyasının nümayəndəsi olan Ceyms Komerin qapalı dinləmələrin videoçəkilişlərinin aparılması ilə bağlı planlarının partiya maraqlarına xidmət etdiyini və faktların müəyyən edilməsinə yönəlmədiyini bildirib. Klinton Respublikaçılar Partiyası tərəfindən təşkil edilən qapalı məhkəmədə oyuncaq kimi istifadə olunması ilə barışmaq niyyətində olmadığını deyib.
“Əgər onlar (respublikaçılar - red.) cavab almaq istəyirlərsə, gəlin oyunlara son qoyaq və hər şeyi düzgün, açıq dinləmələrdə edək ki, amerikalılar əslində söhbətin nədən getdiyini özləri görsünlər”, - Klinton fikrini tamamlayıb.
Qeyd edək ki, ABŞ-nin sabiq Prezidenti Bill Klinton fevralın 26-da, sabiq Dövlət katibi Hillari Klinton isə fevralın 27-də Konqresdə ifadə verəcəklər.

Бывший президент США Билл Клинтон призвал к полному раскрытию материалов по делу скандального финансиста Джеффри Эпштейна и потребовал открытого слушания в Конгрессе по его связям с ним.
Как сообщает “Qafqazinfo”, об этом он написал на своей странице в социальной сети “X”.
Билл Клинтон заявил, что планы председателя комитета, представителя Республиканской партии Джеймса Комера по видеозаписи закрытых слушаний служат интересам партии и не направлены на установление фактов. Клинтон подчеркнул, что не намерен мириться с тем, что его используют как марионетку на закрытом судебном процессе, организованном Республиканской партией.
«Если они (республиканцы — прим. ред.) хотят получить ответы, давайте прекратим игры и проведём всё честно, на открытых слушаниях, чтобы американцы сами увидели, о чём на самом деле идёт речь», — завершил своё мнение Клинтон.
Отметим, что бывший президент США Билл Клинтон даст показания в Конгрессе 26 февраля, а бывший государственный секретарь Хиллари Клинтон — 27 февраля.