Klintondan maraqlı gediş -
ABŞ-nin sabiq Prezidenti Bill Klinton qalmaqallı maliyyəçi Ceffri Epşteynin işi üzrə materialların tam açıqlanmasına çağırıb və onunla əlaqələri barədə Konqresdə verəcəkləri ifadələrin açıq şəkildə dinlənilməsini tələb edib.
“Qafqazinfo” xəbər verir ki, bu barədə o, “X” sosial şəbəkəsindəki hesabında yazıb.
Bill Klinton komitə sədri, Respublikaçılar Partiyasının nümayəndəsi olan Ceyms Komerin qapalı dinləmələrin videoçəkilişlərinin aparılması ilə bağlı planlarının partiya maraqlarına xidmət etdiyini və faktların müəyyən edilməsinə yönəlmədiyini bildirib. Klinton Respublikaçılar Partiyası tərəfindən təşkil edilən qapalı məhkəmədə oyuncaq kimi istifadə olunması ilə barışmaq niyyətində olmadığını deyib.
“Əgər onlar (respublikaçılar - red.) cavab almaq istəyirlərsə, gəlin oyunlara son qoyaq və hər şeyi düzgün, açıq dinləmələrdə edək ki, amerikalılar əslində söhbətin nədən getdiyini özləri görsünlər”, - Klinton fikrini tamamlayıb.
Qeyd edək ki, ABŞ-nin sabiq Prezidenti Bill Klinton fevralın 26-da, sabiq Dövlət katibi Hillari Klinton isə fevralın 27-də Konqresdə ifadə verəcəklər.

An interesting move from Clinton -
Former U.S. President Bill Clinton has called for the full disclosure of materials related to the scandalous financier Jeffrey Epstein’s case and demanded that testimonies regarding his connections be openly heard in Congress.
“Qafqazinfo” reports that he wrote this on his account on the social network “X.”
Bill Clinton stated that the plans of James Comer, the Republican committee chairman, to record videos of closed hearings serve party interests and are not aimed at determining the facts. Clinton said he does not intend to accept being used as a pawn in closed hearings organized by the Republican Party.
“If they (Republicans - ed.) want answers, let’s end the games and do everything in proper, open hearings so that Americans can actually see what the discussion is about,” Clinton concluded.
It should be noted that former U.S. President Bill Clinton is scheduled to testify before Congress on February 26, and former Secretary of State Hillary Clinton on February 27.