Əraqçi Rusiyaya təşəkkür etdi
İranın xarici işlər naziri Abbas Əraqçi Rusiya prezidenti Vladimir Putinlə görüşdən sonra Tehranın Moskvanın həmrəyliyini və diplomatik dəstəyini alqışladığını bildirib.
Nazir bu barədə X hesabında paylaşım edib:
“Regionda baş verən əhəmiyyətli dəyişikliklər fonunda Rusiya ilə ən yüksək səviyyələrdə əlaqə qurmaqdan məmnunuq. Son hadisələr strateji tərəfdaşlığımızın dərinliyini və gücünü təsdiqləyib. Həmrəyliyə görə minnətdarıq və Rusiyanın diplomatik fəaliyyətdəki dəstəyini alqışlayırıq".
Paylaşıma Əraqçinin Putin və Rusiya xarici işlər naziri Sergey Lavrovla birlikdə çəkdirdiyi fotoşəkillər əlavə olunub.//Musavat.com

Водочный торговец в Россию
Министр иностранных дел Ирана Аббас Аракчи после встречи с президентом России Владимиром Путиным заявил, что Тегеран приветствует солидарность и дипломатическую поддержку Москвы.
Министр написал об этом в своем аккаунте в X:
«На фоне значительных изменений в регионе мы рады налаживанию контактов с Россией на высшем уровне. Последние события подтвердили глубину и силу нашего стратегического партнерства. Мы благодарны за солидарность и приветствуем дипломатическую поддержку России».
К публикации были добавлены фотографии, на которых Аракчи запечатлен вместе с Путиным и министром иностранных дел России Сергеем Лавровым. Musavat.com