Azərbaycanlı tiktokerin ölkədən çıxışına qadağa qoyuldu
Arzum adı ilə tanınan tiktoker İlduzə Hacıyeva aylardır ölkədən çıxa, Almaniyada olan övladlarını görə bilmir.
Medianews.az Axşam.az-a istinadən xəbər verir ki, buna səbəb onun məhkəmə işinin olması, ölkədən çıxışına qadağa qoyulmasıdır. Məlum olub ki, Arzum ötən ilin iyununda Mərdəkan qəsəbəsində avtomobil qəzası keçirdib. Qəza zamanı bir nəfər dünyasını dəyişib, bir nəfər isə ağır xəsarət alıb.
Artıq məhkəmənin bir neçə iclası keçirilib.
Cinayət Məcəlləsinin 263.2-ci (yol hərəkəti və ya nəqliyyat vasitəsinin istismarı qaydalarının pozulması – ölümlə nəticələndikdə) və 264-cü (Yol nəqliyyat hadisəsi yerindən qaçma) maddələri təqsirləndirilən blogerlə bağlı məhkəmənin növbəti iclası mayın 26-da keçiriləcək.
Qeyd edək ki, Arzum alman vətəndaşı ilə ailəlidir və orada yaşayır. Onun 4 övladı var. Övladları Almaniyada olan bloger onları görə bilmir.

Тиктокер, известная под именем Арзум, Ильдуза Гаджиева уже несколько месяцев не может покинуть страну и увидеть своих детей, которые находятся в Германии.
Medianews.az, ссылаясь на Axşam.az, сообщает, что причиной этому является наличие судебного дела, из-за чего ей запрещен выезд из страны. Стало известно, что Арзум в июне прошлого года попала в автомобильную аварию в дачном поселке Мердекан. В результате аварии один человек скончался, еще один получил серьезные травмы.
Уже проведено несколько судебных заседаний.
По статьям 263.2 (нарушение правил дорожного движения или эксплуатации транспортного средства, повлекшее смерть) и 264 (покидание места дорожно-транспортного происшествия) Уголовного кодекса, следующее судебное заседание по делу обвиняемой блогерши назначено на 26 мая.
Отметим, что Арзум состоит в браке с гражданином Германии и проживает там. У нее четверо детей. Блогер, чей дети находятся в Германии, не может их видеть.