Azərbaycanın bu ticarət şəbəkəsində 11 ayda 59 milyard manata yaxın satış olub
2025-ci ilin yanvar-noyabr aylarında Azərbaycanın pərakəndə ticarət şəbəkəsində 58 milyard 571,3 milyon manatlıq məhsul və mal satılıb.
Medianews.az Dövlət Statistika Komitəsinə istinadla bildirir ki, pərakəndə ticarət şəbəkəsində xərclənən vəsaitin 50,4 faizi ərzaq məhsullarının, 4,1 faizi içkilər və tütün məmulatlarının payına düşüb.
Başqa bir rəsmi hesabata görə, yanvar-oktyabr aylarında Azərbaycanın hüquqi və fiziki şəxsləri 175 ölkədəki tərəfdaşları ilə ticarət əməliyyatları həyata keçirib, 120 ölkəyə ixrac, 170 ölkədən idxal qeydə alınıb.
2024-cü ilin on ayı ilə müqayisədə xarici ticarət dövriyyəsinin və idxalın real ifadədə 7,9 faiz, ixracın 7,8 faiz azaldığı xəbər verilir.

В январе-ноябре 2025 года в розничной торговой сети Азербайджана было продано продукции и товаров на сумму 58 миллиардов 571,3 миллиона манатов.
Medianews.az, ссылаясь на Государственный комитет статистики, сообщает, что 50,4 процента средств, потраченных в розничной торговой сети, приходится на продовольственные товары, 4,1 процента — на алкогольные напитки и табачные изделия.
По другому официальному отчету, в январе-октябре юридические и физические лица Азербайджана осуществляли торговые операции с партнерами из 175 стран, экспорт был зарегистрирован в 120 стран, импорт — из 170 стран.
Сообщается, что по сравнению с десятью месяцами 2024 года оборот внешней торговли и импорт в реальном выражении уменьшились на 7,9 процента, экспорт — на 7,8 процента.