Azərbaycanın bu ticarət şəbəkəsində 11 ayda 59 milyard manata yaxın satış olub
2025-ci ilin yanvar-noyabr aylarında Azərbaycanın pərakəndə ticarət şəbəkəsində 58 milyard 571,3 milyon manatlıq məhsul və mal satılıb.
Medianews.az Dövlət Statistika Komitəsinə istinadla bildirir ki, pərakəndə ticarət şəbəkəsində xərclənən vəsaitin 50,4 faizi ərzaq məhsullarının, 4,1 faizi içkilər və tütün məmulatlarının payına düşüb.
Başqa bir rəsmi hesabata görə, yanvar-oktyabr aylarında Azərbaycanın hüquqi və fiziki şəxsləri 175 ölkədəki tərəfdaşları ilə ticarət əməliyyatları həyata keçirib, 120 ölkəyə ixrac, 170 ölkədən idxal qeydə alınıb.
2024-cü ilin on ayı ilə müqayisədə xarici ticarət dövriyyəsinin və idxalın real ifadədə 7,9 faiz, ixracın 7,8 faiz azaldığı xəbər verilir.

In this trade network of Azerbaijan, sales amounted to nearly 59 billion manats in 11 months.
In January-November 2025, products and goods worth 58 billion 571.3 million manats were sold in Azerbaijan's retail trade network.
Medianews.az reports, citing the State Statistical Committee, that 50.4 percent of the costs in the retail trade network were for food products, and 4.1 percent were for alcoholic beverages and tobacco products.
According to another official report, in January-October, Azerbaijan's legal and natural persons conducted trade operations with partners in 175 countries, exports were recorded to 120 countries, and imports from 170 countries.
Compared to the first ten months of 2024, it is reported that the foreign trade turnover and imports decreased by 7.9 percent in real terms, and exports decreased by 7.8 percent.