Ağdamda boğulan ata və iki övladının kimliyi
Medianews.az xəbər verir ki, hadisə rayonun Xaçındərbənd kəndi ərazisində yerləşən Xaçınçay su anbarında qeydə alınıb.
İlkin məlumata görə, Ağdam rayonunun Cinli kənd sakini iki övladı ilə birlikdə su anbarında çimərkən boğulub.
Hadisə ilə bağlı Azərbaycan Respublikasının Fövqəladə Hallar Nazirliyi məlumat yayıb. Bildirilib ki, "112" qaynar telefon xəttinə Ağdam rayonu ərazisində Xaçınçay su anbarında üç nəfərin batması barədə məlumat daxil olub.
Məlumat əsasında dərhal FHN-in Kiçikhəcmli Gəmilərə Nəzarət və Sularda Xilasetmə Dövlət Xidmətinin dalğıc-xilasediciləri hadisə yerinə cəlb olunaraq axtarış-xilasetmə əməliyyatına başlayıblar.
Aparılan axtarışlar nəticəsində 1985-ci il təvəllüdlü Şərif Şəmsəddin oğlu İsgəndərovun, 2008-ci il təvəllüdlü Tunar Şərif oğlu İsgəndərovun və 2009-cu il təvəllüdlü Fidan Şərif qızı İsgəndərovanın meyitləri sudan çıxarılaraq aidiyyəti üzrə təhvil verilib.

В Агдамском районе произошла трагедия.
Medianews.az сообщает, что инцидент зафиксирован в водохранилище Хачынчая, расположенном в селе Хачындербенд района.
По первоначальной информации, житель села Джинли Агдамского района утонул вместе с двумя детьми, купаясь в водохранилище.
О происшествии сообщило Министерство по чрезвычайным ситуациям Азербайджанской Республики. Было отмечено, что на горячую линию "112" поступила информация о том, что в водохранилище Хачынчая на территории Агдамского района утонули трое человек.
По имеющейся информации сразу же были направлены водолазы-спасатели Государственной службы по контролю малых судов и спасению на воде МЧС для проведения поисково-спасательных работ на месте происшествия.
В ходе осуществленных поисков тела Шарифа Шамседдин оглы Исгандерова 1985 года рождения, Тунара Шариф оглы Исгандерова 2008 года рождения и Фидан Шариф кызы Исгандеровой 2009 года рождения были извлечены из воды и переданы соответствующим органам.