Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski kəşfiyyat məlumatlarına istinad edərək bildirib ki, Rusiya ölkə ərazisinə yeni kütləvi zərbə endirməyə hazırlaşır.
Medianews.az xəbər verir ki, Ukrayna liderinin axşam müraciəti onun "Telegram" kanalında yerləşdirilib.
Onun sözlərinə görə, hücum yaxın 48 saat ərzində həyata keçirilə bilər. Zelenski vətəndaşları təhlükəsizlik tədbirlərinə riayət etməyə və hava həyəcanı siqnallarına reaksiya verməyə çağırıb.
Ukrayna lideri həmçinin yenidən Qərb tərəfdaşlarına hava hücumundan müdafiə vasitələrinin tədarükünü sürətləndirmək çağırışı ilə müraciət edərək əldə olunmuş bütün razılaşmaların operativ şəkildə yerinə yetirilməsinin vacibliyini vurğulayıb.

Ukrainian President Volodymyr Zelensky, referring to intelligence data, stated that Russia is preparing to launch a new massive strike on the country’s territory.
Medianews.az reports that the Ukrainian leader’s evening address was posted on his "Telegram" channel.
According to him, the attack may be carried out within the next 48 hours. Zelensky called on citizens to adhere to safety measures and respond to air raid alerts.
The Ukrainian leader also once again appealed to Western partners to accelerate the supply of air defense systems, emphasizing the importance of promptly implementing all agreements reached.