Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski kəşfiyyat məlumatlarına istinad edərək bildirib ki, Rusiya ölkə ərazisinə yeni kütləvi zərbə endirməyə hazırlaşır.
Medianews.az xəbər verir ki, Ukrayna liderinin axşam müraciəti onun "Telegram" kanalında yerləşdirilib.
Onun sözlərinə görə, hücum yaxın 48 saat ərzində həyata keçirilə bilər. Zelenski vətəndaşları təhlükəsizlik tədbirlərinə riayət etməyə və hava həyəcanı siqnallarına reaksiya verməyə çağırıb.
Ukrayna lideri həmçinin yenidən Qərb tərəfdaşlarına hava hücumundan müdafiə vasitələrinin tədarükünü sürətləndirmək çağırışı ilə müraciət edərək əldə olunmuş bütün razılaşmaların operativ şəkildə yerinə yetirilməsinin vacibliyini vurğulayıb.

Президент Украины Владимир Зеленский, ссылаясь на разведданные, заявил, что Россия готовится нанести новую массированную атаку на территорию страны.
Как сообщает Medianews.az, вечернее обращение лидера Украины было размещено на его канале в Telegram.
По его словам, атака может быть осуществлена в течение ближайших 48 часов. Зеленский призвал граждан соблюдать меры безопасности и реагировать на сигналы воздушной тревоги.
Президент Украины также вновь обратился к западным партнерам с призывом ускорить поставки средств противовоздушной обороны, подчеркнув важность оперативного выполнения всех достигнутых соглашений.