Azərbaycanın müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov Pakistan Silahlı Qüvvələrinin Quru Qoşunlarının Komandanı – Müdafiə Qüvvələrinin rəisi Feldmarşal Seyid Asim Munirə başsağlığı ünvanlayıb.
Medianews.az xəbər verir ki, başsağlığında deyilir:
"Pakistanın şimal-qərbində yerləşən Hayber-Paxtunxva əyalətinin Tank rayonunda təhlükəsizlik qüvvələrinin postuna partlayıcı ilə yüklənmiş avtomobillə edilən hücum nəticəsində 12-si hərbçi olmaqla ümumilikdə 14 nəfərin həlak olması və 24 nəfərin yaralanması barədə xəbər məni dərindən kədərləndirdi.
Baş vermiş partlayış hadisəsi nəticəsində həlak olanlara rəhmət diləyir, onların yaxınlarının dərdlərinə şərik olur, ailələrinə dərin hüznlə başsağlığı verirəm. Yaralananlara isə tezliklə sağalmaları üçün Allahdan şəfa diləyirəm.

General-Colonel Zakir Hasanov, the Minister of Defense of Azerbaijan, extended his condolences to Field Marshal Syed Asim Munir, Commander of the Pakistan Army – Chief of Defence Staff of the Pakistan Armed Forces.
Medianews.az reports that the condolences stated:
"I was deeply saddened by the news of the killing of a total of 14 people, including 12 servicemen, and the injury of 24 people, as a result of an attack with a vehicle loaded with explosives on a security forces post in the Tank district of Khyber Pakhtunkhwa province, located in the northwest of Pakistan.
I pray for mercy for those who died in the explosion, share the pain of their relatives, and offer my deepest condolences to their families with great sorrow. I also pray to God for a speedy recovery for those injured.