Zəminə Nəcəfova VƏFAT ETDİ - FOTO
Naxçıvan Dövlət Universitetinin "Xalq çalğı alətləri" kafedrasının dosenti, Əməkdar müəllim Zəminə Nəcəfova vəfat edib.
Medianews.az xəbər verir ki, Zəminə Məhərrəm qızı Nəcəfova 1969-cu ildə Naxçıvan şəhərində anadan olub.
O, 1988-ci ildə Naxçıvan Orta İxtisas Musiqi Məktəbini, 1993-cü ildə isə Azərbaycan Dövlət Konservatoriyasını kamança ixtisası üzrə bitirib.
Z.Nəcəfova əmək fəaliyyətinə musiqi təhsili sahəsində başlayıb. O, 1991–2017-ci illərdə Naxçıvan Musiqi Kollecində kamança müəllimi kimi çalışıb. Eyni zamanda, 2001-ci ildən Naxçıvan Dövlət Universitetində fəaliyyət göstərib. Universitetdə əvvəl müəllim, 2008-ci ildən baş müəllim, 2012-ci ildən isə dosent vəzifəsində işləyib.
Uzun illər pedaqoji fəaliyyət göstərən Zəminə Nəcəfova musiqi təhsilinin inkişafına verdiyi töhfələrlə tanınıb. O, 2015-ci ildə “Naxçıvan Muxtar Respublikasının Əməkdar müəllimi” fəxri adına layiq görülüb.//Musavat.com

She graduated from Nakhchivan Secondary Specialized Music School in 1988, and from the Azerbaijan State Conservatory in 1993 with a specialization in kamancha.
Z. Nəcəfova started her career in music education. From 1991 to 2017, she worked as a kamancha teacher at Nakhchivan Music College. At the same time, since 2001, she was active at Nakhchivan State University. At the university, she first worked as a teacher, from 2008 as a senior teacher, and from 2012 as an associate professor.
Having served in pedagogical activity for many years, Zəminə Nəcəfova was known for her contributions to the development of music education. In 2015, she was awarded the honorary title "Honored Teacher of the Nakhchivan Autonomous Republic." //Musavat.com