Zəminə Nəcəfova VƏFAT ETDİ - FOTO
Naxçıvan Dövlət Universitetinin "Xalq çalğı alətləri" kafedrasının dosenti, Əməkdar müəllim Zəminə Nəcəfova vəfat edib.
Medianews.az xəbər verir ki, Zəminə Məhərrəm qızı Nəcəfova 1969-cu ildə Naxçıvan şəhərində anadan olub.
O, 1988-ci ildə Naxçıvan Orta İxtisas Musiqi Məktəbini, 1993-cü ildə isə Azərbaycan Dövlət Konservatoriyasını kamança ixtisası üzrə bitirib.
Z.Nəcəfova əmək fəaliyyətinə musiqi təhsili sahəsində başlayıb. O, 1991–2017-ci illərdə Naxçıvan Musiqi Kollecində kamança müəllimi kimi çalışıb. Eyni zamanda, 2001-ci ildən Naxçıvan Dövlət Universitetində fəaliyyət göstərib. Universitetdə əvvəl müəllim, 2008-ci ildən baş müəllim, 2012-ci ildən isə dosent vəzifəsində işləyib.
Uzun illər pedaqoji fəaliyyət göstərən Zəminə Nəcəfova musiqi təhsilinin inkişafına verdiyi töhfələrlə tanınıb. O, 2015-ci ildə “Naxçıvan Muxtar Respublikasının Əməkdar müəllimi” fəxri adına layiq görülüb.//Musavat.com

Доцент кафедры "Народные струнные инструменты" Нахичеванского государственного университета, Заслуженный учитель Замина Наджафова скончалась.
Medianews.az сообщает, что Замина Махаррам кызы Наджафова родилась в 1969 году в городе Нахичевань.
В 1988 году она закончила Нахичеванскую среднюю специальную музыкальную школу, а в 1993 году — Азербайджанскую государственную консерваторию по специальности кэманча.
З.Наджафова начала свою трудовую деятельность в сфере музыкального образования. С 1991 по 2017 год она работала преподавателем кэманчи в Нахичеванском музыкальном колледже. Одновременно с 2001 года работала в Нахичеванском государственном университете. В университете сначала была преподавателем, с 2008 года — старшим преподавателем, с 2012 года — доцентом.
Долгие годы занимаясь педагогической деятельностью, Замина Наджафова была известна своими вкладом в развитие музыкального образования. В 2015 году ей было присвоено почётное звание «Заслуженный учитель Нахичеванской Автономной Республики».//Musavat.com