Zelenski Trampla nəyi danışdı?
Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski amerikalı həmkarı Donald Tramp ilə “Patriot” zenit-raket kompleksləri (ZRK) üçün tutucu raketlərin istehsalını müzakirə etdiyini bəyan edib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə məlumat Ukrayna dövlət başçısının rəsmi teleqram kanalında paylaşılıb.
“Prezident Tramp ilə “Patriot” sistemləri üçün raket-tutucuların istehsalı lisenziyalarını və kömək edə biləcək bəzi digər ideyaları müzakirə etdik”, – deyə Zelenski qeyd edib.
O, həmçinin tərəflərin diplomatik prosesin aktivləşdirilməsini nəzərdən keçirdiklərini bildirib. Ukrayna lideri gələcək qarşılıqlı fəaliyyətin detallarının razılaşdırılacağını vurğulayıb və Trampla keçirilən görüşü “yaxşı” adlandırıb.
Xatırladaq ki, bir qədər əvvəl Zelenski və Tramp arasında danışıqların başa çatdığı barədə xəbər verilmişdi. Ukrayna mediasının məlumatına görə, görüş təxminən bir saat davam edib.

What did Zelensky discuss with Trump?
Ukrainian President Volodymyr Zelensky declared that he discussed the production of interceptor missiles for the "Patriot" surface-to-air missile systems (SAM) with his American counterpart Donald Trump.
Medianews.az reports that this information was shared on the official Telegram channel of the Ukrainian head of state.
"I discussed with President Trump the licenses for the production of interceptor missiles for the 'Patriot' systems and some other ideas that could help," Zelensky noted.
He also stated that the parties are considering activating the diplomatic process. The Ukrainian leader emphasized that the details of future cooperation will be agreed upon and called the meeting with Trump "good."
It should be recalled that earlier it was reported that negotiations between Zelensky and Trump had concluded. According to Ukrainian media, the meeting lasted approximately one hour.