“Sabah” ilk dəfə avrokubokların qrup mərhələsində
“Sabah” Çempionlar Liqasının 2-ci təsnifat mərhələsinin cavab oyununda Finlandiya təmsilçisi KuPS-u səfərdə 2:0, ümumi hesabda isə 3:0 məğlub edərək ÇL-in 3-cü təsnifat mərhələsinə yüksəlib.
Medianews.az bildirir ki, Masazır təmsilçisi bu qələbə ilə ən pis halda UEFA Konfrans Liqasının qrup mərhələsində iştirakını təmin edib.
Bununla da “Sabah” avrokubokların qrup mərhələsində oynayacaq Azərbaycanın 4-cü klubu kimi tarixə düşüb.
Xatırladaq ki, buna qədər ölkəmizi yalnız “Neftçi”, “Qarabağ” və “Qəbələ” qrup mərhələsində təmsil edib.
Məlumat üçün bildirək ki, təmsilçimiz üçüncü təsnifat mərhələsində məğlub olarsa, yoluna Konfrans Liqasının qrupunda davam edəcək.
Qeyd edək ki, “Sabah” Çempionlar Liqasının III təsnifat mərhələsində “Orhus” (Danimarka) – “Lex” (Polşa) cütünün qalibi ilə üz-üzə gələcək.

«Сабах» впервые в групповом этапе еврокубков
«Сабах» во втором отборочном раунде Лиги чемпионов в гостях обыграл финский клуб КуПС со счётом 2:0, а по сумме двух матчей — 3:0, выйдя в третий отборочный раунд Лиги чемпионов.
По сообщению Medianews.az, эта победа гарантировала масазырскому клубу как минимум участие в групповой стадии Лиги конференций УЕФА.
Таким образом, «Сабах» стал четвёртым клубом из Азербайджана, который сыграет в групповой стадии еврокубков.
Напомним, что ранее страну в групповой стадии представляли лишь «Нефтчи», «Карабах» и «Кяпяз».
Отметим, что если наш клуб проиграет в третьем квалификационном раунде, он продолжит выступление в группе Лиги конференций.
Также отметим, что в третьем квалификационном раунде Лиги чемпионов «Сабах» встретится с победителем пары «Орхус» (Дания) — «Лех» (Польша).