“Sabah” ilk dəfə avrokubokların qrup mərhələsində
“Sabah” Çempionlar Liqasının 2-ci təsnifat mərhələsinin cavab oyununda Finlandiya təmsilçisi KuPS-u səfərdə 2:0, ümumi hesabda isə 3:0 məğlub edərək ÇL-in 3-cü təsnifat mərhələsinə yüksəlib.
Medianews.az bildirir ki, Masazır təmsilçisi bu qələbə ilə ən pis halda UEFA Konfrans Liqasının qrup mərhələsində iştirakını təmin edib.
Bununla da “Sabah” avrokubokların qrup mərhələsində oynayacaq Azərbaycanın 4-cü klubu kimi tarixə düşüb.
Xatırladaq ki, buna qədər ölkəmizi yalnız “Neftçi”, “Qarabağ” və “Qəbələ” qrup mərhələsində təmsil edib.
Məlumat üçün bildirək ki, təmsilçimiz üçüncü təsnifat mərhələsində məğlub olarsa, yoluna Konfrans Liqasının qrupunda davam edəcək.
Qeyd edək ki, “Sabah” Çempionlar Liqasının III təsnifat mərhələsində “Orhus” (Danimarka) – “Lex” (Polşa) cütünün qalibi ilə üz-üzə gələcək.

“Sabah” for the first time in the group stage of the European cups
"Sabah" defeated Finnish representative KuPS 2-0 away in the return leg of the 2nd qualifying round of the Champions League, winning 3-0 on aggregate and advancing to the 3rd qualifying round of the CL.
Medianews.az reports that with this victory, the Masazır representative has at least secured participation in the group stage of the UEFA Conference League.
Thus, "Sabah" has become the 4th club from Azerbaijan to play in the group stage of European competitions.
Recall that before this, only "Neftçi", "Qarabağ", and "Qəbələ" had represented our country in the group stage.
For information, if our representative loses in the third qualifying round, they will continue their journey in the group stage of the Conference League.
It should be noted that in the 3rd qualifying round of the Champions League, "Sabah" will face the winner of the "Aarhus" (Denmark) – "Lech" (Poland) tie.