Dörd ay əvvələ kimi TƏBİB-in tabeliyində olan Sabirabad Rayonu Mərkəzi Xəstəxanasının direktoru işləmiş Həsən Hüseynov cinayət məsuliyyətinə cəlb edilib.
Medianews.az-ın “Qafqazinfo”ya istinadən əldə etdiyi məlumata görə, eks-direktor külli miqdarda mənimsədə ittiham olunur.
Prokurorluqda aparılan istintaqla müəyyən edilib ki, direktor vəzifə səlahiyyətlərindən sui-istifadə edərək 186 min manatdan bir az artıq dövlət vəsaitini mənimsəyib.
H.Hüseynov həbs edilməyib, onun barəsində məhkəməsi başlayana qədər “başqa yerə getməmək haqda” qətimkan tədbiri seçilib. O, vurduğu ziyanın 20 min manatını geri ödəyib, qalan pulu ödəməsi üçün isə şərait yaradılıb.
Ziyan ödənilmədiyi halda H.Hüseynovu ittiham edildiyi külli miqdarda mənimsəmə maddəsi ilə 5 ildən 10 il qədər həbs gözləyir. Yaxın günlərdə məhkəmə başlayacaq.
Qeyd edək ki, Həsən Hüseynovun Dövlət Gömrük Komitəsinin (DGK) keçmiş sədri general-polkovnik Səfər Mehdiyevin bacanağı olduğu bildirilir. O, ötən il xəstəxanada qadın işçilərdən birini döyməsi iddiası ilə də gündəmə gəlmişdi.

Hasan Huseynov, who served as the director of Sabirabad District Central Hospital under the Ministry of Health until four months ago, has been held criminally responsible.
According to information obtained by Medianews.az citing “Qafqazinfo”, the ex-director is accused of embezzling a large sum of money.
Investigations conducted by the prosecution have revealed that the director abused his official powers and embezzled slightly more than 186 thousand manats of state funds.
H. Huseynov has not been arrested; a non-custodial measure of "not leaving the place" has been chosen against him until the start of the trial. He has repaid 20 thousand manats of the damage caused, and arrangements have been made for him to pay the remaining amount.
If the damage is not compensated, H. Huseynov faces 5 to 10 years of imprisonment under the charge of embezzling a large amount. The trial will begin in the near future.
It should be noted that Hasan Huseynov is reported to be the brother-in-law of General-Colonel Sefer Mehdiyev, the former chairman of the State Customs Committee (SCC). Last year, he also came under scrutiny for allegedly beating one of the female employees at the hospital.