İpoteka və Kredit Zəmanət Fondu (İKZF) satmaq öhdəliyi ilə kirayə mexanizmi çərçivəsində Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, Cəfər Xəndan küçəsində yerləşən yaşayış kompleksində 184 yeni, tam təmirli mənzili vətəndaşlara təqdim edir.
Medianews.az İKZF-ə istinadən xəbər verir ki, yaşayış sahələri 1, 2 və 3 otaqlı olmaqla, aylıq ödənişləri 925 manatdan başlayır.
Yeni mənzillərin seçimi 4 avqust 2026-cı il tarixində saat 15:00-dan etibarən açıq olacaq. Vətəndaşlar təqdim olunan yaşayış sahələrinin siyahısı ilə bu keçid vasitəsilə tanış ola bilərlər.
Müraciətlərin qəbulu və yaşayış sahələrinin seçimi Elektron Hökumət İnformasiya Sisteminə (e-gov.az) inteqrasiya edilmiş "Elektron ipoteka və kredit zəmanət" sistemi üzərindən həyata keçirilir.
Bildiririk ki, müraciətlər zamanı təhlükəsizliyin və şəffaflığın təmin edilməsi məqsədilə yaşayış sahələrinin seçimi SİMA biometrik identifikasiya üsulu ilə həyata keçiriləcək. SİMA biometrik identifikasiya üsulunun tətbiqi ilə bağlı təlimatla bu keçid vasitəsilə tanış ola bilərsiniz.
Yaşayış sahələrinin satmaq öhdəliyi ilə kirayəyə verilməsi mexanizmi barədə ətraflı məlumatı fondun internet səhifəsindən (www.mcgf.gov.az), rəsmi "YouTube" kanalından (https://www.youtube.com/@ipotekavekreditzemanetfondu), həmçinin "1549" Çağrı Mərkəzi vasitəsilə əldə etmək mümkündür.

Фонд ипотечных и кредитных гарантий (ФИКГ) предлагает гражданам 184 новые полностью отремонтированные квартиры в жилом комплексе, расположенном в городе Баку, районе Бинагяди, на улице Джафар Хейдан, в рамках механизма аренды с обязательством последующей продажи.
Medianews.az со ссылкой на ФИКГ сообщает, что жилые помещения представлены с 1, 2 и 3 комнатами, при этом ежемесячные платежи начинаются от 925 манатов.
Выбор новых квартир будет открыт с 15:00 4 августа 2026 года. Граждане могут ознакомиться со списком предлагаемых жилых помещений по этой ссылке.
Прием заявок и выбор жилых помещений осуществляется через систему "Электронный ипотечный и кредитный гарантий", интегрированную с Информационной системой электронного правительства (e-gov.az).
Сообщаем, что для обеспечения безопасности и прозрачности при подаче заявок выбор жилых помещений будет осуществляться с помощью биометрической идентификации SİMA. С инструкцией по применению метода биометрической идентификации SİMA можно ознакомиться по этой ссылке.
Подробную информацию о механизме аренды с обязательством последующей продажи жилых помещений можно получить на интернет-сайте фонда (www.mcgf.gov.az), на официальном канале в YouTube (https://www.youtube.com/@ipotekavekreditzemanetfondu), а также через Центр вызова "1549".