İpoteka və Kredit Zəmanət Fondu (İKZF) satmaq öhdəliyi ilə kirayə mexanizmi çərçivəsində Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, Cəfər Xəndan küçəsində yerləşən yaşayış kompleksində 184 yeni, tam təmirli mənzili vətəndaşlara təqdim edir.
Medianews.az İKZF-ə istinadən xəbər verir ki, yaşayış sahələri 1, 2 və 3 otaqlı olmaqla, aylıq ödənişləri 925 manatdan başlayır.
Yeni mənzillərin seçimi 4 avqust 2026-cı il tarixində saat 15:00-dan etibarən açıq olacaq. Vətəndaşlar təqdim olunan yaşayış sahələrinin siyahısı ilə bu keçid vasitəsilə tanış ola bilərlər.
Müraciətlərin qəbulu və yaşayış sahələrinin seçimi Elektron Hökumət İnformasiya Sisteminə (e-gov.az) inteqrasiya edilmiş "Elektron ipoteka və kredit zəmanət" sistemi üzərindən həyata keçirilir.
Bildiririk ki, müraciətlər zamanı təhlükəsizliyin və şəffaflığın təmin edilməsi məqsədilə yaşayış sahələrinin seçimi SİMA biometrik identifikasiya üsulu ilə həyata keçiriləcək. SİMA biometrik identifikasiya üsulunun tətbiqi ilə bağlı təlimatla bu keçid vasitəsilə tanış ola bilərsiniz.
Yaşayış sahələrinin satmaq öhdəliyi ilə kirayəyə verilməsi mexanizmi barədə ətraflı məlumatı fondun internet səhifəsindən (www.mcgf.gov.az), rəsmi "YouTube" kanalından (https://www.youtube.com/@ipotekavekreditzemanetfondu), həmçinin "1549" Çağrı Mərkəzi vasitəsilə əldə etmək mümkündür.

The Mortgage and Credit Guarantee Fund (MCGF) offers 184 new, fully renovated apartments to citizens in a residential complex located on Jafar Xandan Street, Binagadi district, Baku city, within the framework of a rent-to-own mechanism.
Medianews.az reports referencing MCGF that the living spaces include 1, 2, and 3-room apartments, with monthly payments starting from 925 manats.
The selection of new apartments will be open starting from 15:00 on August 4, 2026. Citizens can familiarize themselves with the list of available living spaces through this link .
Applications and selection of living spaces are carried out through the "Electronic mortgage and credit guarantee" system integrated into the Electronic Government Information System (e-gov.az).
We inform that to ensure security and transparency during applications, the selection of living spaces will be conducted using the SİMA biometric identification method. You can familiarize yourself with the instructions regarding the application of the SİMA biometric identification method via this link .
Detailed information about the rent-to-own mechanism for living spaces can be obtained from the fund’s website (www.mcgf.gov.az), the official "YouTube" channel (https://www.youtube.com/@ipotekavekreditzemanetfondu), as well as through the "1549" Call Center.