Göyçay rayonunda geniş ərazini əhatə edən yanğın baş verib.
Medianews.az bildirir ki, yanğın ilkin olaraq rayonun Qaraməryəm kəndi ərazisində başlayıb, daha sonra güclü küləyin təsiri ilə yaxın kəndlər istiqamətində yayılıb.
Alov qısa müddətdə geniş ərazini bürüyərək dağlıq və düzənlik sahələrdə yerləşən hektarlarla örüş, biçilmiş taxıl sahələrini və kolluq əraziləri əhatə edib.
Yanğının yaşayış məntəqələrinə keçməsinin qarşısının alınması məqsədilə zəruri tədbirlər görülüb. Belə ki, hadisə yerinə Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin Göyçay rayon bölməsinin canlı qüvvəsi və xüsusi texnikası cəlb olunub.
Hazırda yanğının tam söndürülməsi və alovun daha geniş ərazilərə yayılmasının qarşısının alınması istiqamətində tədbirlər davam etdirilir.

In Goychay, hectares of pasture and grain fields have burned down.
Medianews.az reports that the fire initially started in the Qaramaryam village area of the district, and later spread towards nearby villages due to strong winds.
The flames quickly covered a large area, engulfing hectares of pastures, harvested grain fields, and shrublands located in mountainous and flat areas.
Necessary measures have been taken to prevent the fire from reaching residential areas. Specifically, the live forces and special equipment of the State Fire Protection Service of the Ministry of Emergency Situations' Goychay district branch were deployed to the site.
Currently, efforts continue to completely extinguish the fire and prevent the flames from spreading to larger areas.