Göyçay rayonunda geniş ərazini əhatə edən yanğın baş verib.
Medianews.az bildirir ki, yanğın ilkin olaraq rayonun Qaraməryəm kəndi ərazisində başlayıb, daha sonra güclü küləyin təsiri ilə yaxın kəndlər istiqamətində yayılıb.
Alov qısa müddətdə geniş ərazini bürüyərək dağlıq və düzənlik sahələrdə yerləşən hektarlarla örüş, biçilmiş taxıl sahələrini və kolluq əraziləri əhatə edib.
Yanğının yaşayış məntəqələrinə keçməsinin qarşısının alınması məqsədilə zəruri tədbirlər görülüb. Belə ki, hadisə yerinə Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin Göyçay rayon bölməsinin canlı qüvvəsi və xüsusi texnikası cəlb olunub.
Hazırda yanğının tam söndürülməsi və alovun daha geniş ərazilərə yayılmasının qarşısının alınması istiqamətində tədbirlər davam etdirilir.

В Гёйчае сгорели гектары пастбищ и зерновых полей
Как сообщает Medianews.az, пожар первоначально начался в селе Карамарыам района, а затем под воздействием сильного ветра распространился в направлении близлежащих сел.
Огонь за короткое время охватил большую площадь, распространившись на пастбища, поля сжатой пшеницы и кустарниковые участки, расположенные в горных и равнинных районах.
Для предотвращения перехода пожара на населённые пункты были приняты необходимые меры. Так, на место происшествия были направлены силы и специальная техника Государственной службы пожарной охраны Министерства по чрезвычайным ситуациям, отделение которого работает в районе Гёйчай.
В настоящее время продолжаются мероприятия по полной ликвидации пожара и предотвращению его распространения на более обширные территории.