Xarkova dron hücumu -
Medianews.az Qafqazinfo-ya istinadən xəbər verir ki, hücum nəticəsində azı ikisi uşaq olmaqla azı 7 nəfər həlak olub.
Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski bildirib ki, Rusiya ölkənin enerji sistemi və dəmir yolu infrastrukturunu hədəf alaraq 480 dron və 29 raket buraxıb.
O qeyd edib ki, tərəfdaş ölkələr Ukraynaya hava hücumundan müdafiə sistemləri və silah dəstəyini davam etdirməlidir.
Ukrayna Hərbi Hava Qüvvələri açıqlayıb ki, hava müdafiə sistemləri 453 dronu və 19 raketi məhv edib. Buna baxmayaraq, 9 raket və 26 hücum dronu 22 müxtəlif obyektə zərbə endirib.
Xarkov vilayətinin rəhbəri bildirib ki, şəhərə həm dronlar, həm də raketlərlə hücum edilib. Ballistik raket beşmərtəbəli yaşayış binasına düşüb, nəticədə 7 nəfər həyatını itirib.

В городе Харьков на Украине был осуществлен масштабный дроновый и ракетный удар.
Как сообщает Medianews.az со ссылкой на Qafqazinfo, в результате атаки погибло не менее 7 человек, из которых двое — дети.
Президент Украины Владимир Зеленский заявил, что Россия выпустила 480 дронов и 29 ракет, нацелившись на энергетическую систему и железнодорожную инфраструктуру страны.
Он отметил, что страны-партнеры должны продолжать поддерживать Украину системами противовоздушной обороны и оружием.
Военно-воздушные силы Украины сообщили, что системы ПВО уничтожили 453 дрона и 19 ракет. Несмотря на это, 9 ракет и 26 атакующих дронов нанесли удары по 22 различным объектам.
Глава Харьковской области заявил, что на город были направлены атаки как с помощью дронов, так и ракет. Баллистическая ракета упала на пятиэтажный жилой дом, в результате чего погибло 7 человек.