Xarkova dron hücumu -
Medianews.az Qafqazinfo-ya istinadən xəbər verir ki, hücum nəticəsində azı ikisi uşaq olmaqla azı 7 nəfər həlak olub.
Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski bildirib ki, Rusiya ölkənin enerji sistemi və dəmir yolu infrastrukturunu hədəf alaraq 480 dron və 29 raket buraxıb.
O qeyd edib ki, tərəfdaş ölkələr Ukraynaya hava hücumundan müdafiə sistemləri və silah dəstəyini davam etdirməlidir.
Ukrayna Hərbi Hava Qüvvələri açıqlayıb ki, hava müdafiə sistemləri 453 dronu və 19 raketi məhv edib. Buna baxmayaraq, 9 raket və 26 hücum dronu 22 müxtəlif obyektə zərbə endirib.
Xarkov vilayətinin rəhbəri bildirib ki, şəhərə həm dronlar, həm də raketlərlə hücum edilib. Ballistik raket beşmərtəbəli yaşayış binasına düşüb, nəticədə 7 nəfər həyatını itirib.

Drone attack on Kharkiv - 7 DEAD
Medianews.az, referring to Qafqazinfo, reports that at least 7 people, including two children, were killed as a result of the attack.
Ukrainian President Volodymyr Zelensky stated that Russia launched 480 drones and 29 missiles targeting the country's energy system and railway infrastructure.
He noted that partner countries must continue providing Ukraine with air defense systems and weapons support.
The Ukrainian Air Force announced that air defense systems destroyed 453 drones and 19 missiles. Nevertheless, 9 missiles and 26 attack drones struck 22 different targets.
The head of Kharkiv region said that the city was attacked with both drones and missiles. A ballistic missile hit a five-story residential building, resulting in the deaths of 7 people.