Sosial şəbəkələrdə kompensasiyaya dair yayılan məlumatlar saxtadır -
Sosial şəbəkə və müxtəlif mesajlaşma platformalarında özəlləşdirmə çekləri ilə bağlı guya kompensasiya ödənilməsi, qeydiyyatın aparılması və bunun üçün müəyyən mobil nömrələrlə əlaqə saxlanılmasının zəruriliyi barədə həqiqətə uyğun olmayan məlumatlar yayılmaqdadır.
Medianews.az -ın məlumatına görə, Daxili İşlər Nazirliyi (DİN) və Medianın İnkişafı Agentliyinin (MEDİA) birgə məlumatında bildirilib ki, qeyd olunan məlumatlar həqiqəti əks etdirmir və vətəndaşlarda çaşqınlıq yaratmağa yönəlib.
Bildirilib ki, vətəndaşlar bu cür saxta elanlara etibar etməsinlər:
"Naməlum telefon nömrələri ilə əlaqə saxlamasınlar, bank kartı rekvizitlərini, şəxsiyyət vəsiqəsi məlumatlarını, SMS-lə göndərilən təsdiq kodlarını və digər şəxsi-maliyyə məlumatlarını heç bir halda qarşı tərəfə təqdim etməsinlər, eləcə də hər hansı ödəniş həyata keçirməsinlər. Hazırda həmin saxta məlumatlarla bağlı araşdırmalar aparılır".

The information circulating on social networks about compensation is false -
False information is being spread on social networks and various messaging platforms about supposed compensation payments related to privatization checks, the necessity of registration, and contacting certain mobile numbers for this purpose.
According to Medianews.az, a joint statement from the Ministry of Internal Affairs (MIA) and the Media Development Agency (MEDIA) stated that the mentioned information does not reflect the truth and aims to cause confusion among citizens.
It was stated that citizens should not trust such fake announcements:
"They should not contact unknown phone numbers, under no circumstances provide their bank card details, identity card information, verification codes sent via SMS, or other personal-financial information to the other party, and also should not make any payments. Currently, investigations regarding these fake messages are underway."