Ermənistanda fermerlər İrəvan-Yerasx yolunu
Məlumata görə, aksiya iştirakçıları məhsul satışı ilə bağlı problemin həllini tələb edirlər. Etirazçılar avtomobilləri yolun hərəkət hissəsində saxlayıblar və polis əməkdaşlarının tələblərinə baxmayaraq, yolu boşaltmaq tələbinə məhəl qoymayıblar.
Aksiya iştirakçılarından birinin sözlərinə görə, hakimiyyət hər il məhsul satışı problemini həll edəcəyinə söz verir, lakin vəziyyət pisləşir. Fermerlər qeyd edirlər ki, onların məhsulları daxili bazar üçün nəzərdə tutulsa da, ixracla bağlı çətinliklər ölkə daxilindəki satışa da mənfi təsir göstərir.
Fermerlər ya kreditlərə möhlət verilməsini, ya da məhsulun alışı probleminin həll edilməsini tələb edirlər. Əks halda, onlar daha sərt etiraz aksiyalarına keçəcəkləri ilə hədələyiblər.

Farmers in Armenia block the Yerevan-Yeraskh road
According to the information, the participants in the protest are demanding the resolution of the sales problem. Protesters have stopped their vehicles on the road, and despite the police officers' demands, they have ignored the requirement to clear the road.
According to one of the participants in the protest, the authorities promise every year to solve the product sales problem, but the situation is worsening. Farmers note that although their products are intended for the domestic market, difficulties with exports negatively affect sales within the country as well.
Farmers are demanding either extensions on loans or the resolution of the product purchase problem. Otherwise, they have threatened to move on to tougher protest actions.