Sinan Özen gənc qalmasının sirrini açıqlayıb
Türkiyəli müğənni Sinan Özen uzun illərdir qoruduğu gümrah görünüşünün sirrindən danışıb. 62 yaşlı sənətçi bildirib ki, sağlam və formada qalmaq üçün həyat tərzinə xüsusi diqqət yetirir.
Demokrat.az bildirir ki, "Ölürüm Yoluna", "Canım Yandı" və "Evlərə Şənlik" kimi məşhur mahnıları ilə tanınan Sinan Özen bu dəfə səhnə fəaliyyəti ilə deyil, illərə meydan oxuyan görünüşü ilə gündəmə gəlib. Müğənni Şimali Kiprdə verdiyi konsertdən sonra sağlam həyat tərzi ilə bağlı açıqlamalar verib.
Özen bildirib ki, özünə peşəkar idmançı kimi yanaşmağa çalışır və bunu bədəninə olan hörmətinin göstəricisi hesab edir. Onun sözlərinə görə, sağlam qalmaq üçün az qidalanır və mütəmadi idmanla məşğul olur.
Müğənni yaşlanmağın təbii proses olduğunu vurğulayaraq, əsas məqsədinin bu dövrü sağlam və xoşbəxt keçirmək olduğunu deyib. O, həyatı sevməyin və yaxın insanlarla birlikdə olmağın gözəl yaş almağın ən vacib amillərindən biri olduğunu qeyd edib.
Qeyd edək ki, Sinan Özen bir müddət əvvəl estetik prosedurlarla bağlı açıqlamasında zaman-zaman botoks etdirdiyini və dəriyə qulluq üçün peşəkar dəstək aldığını da bildirmişdi.

Turkish singer Sinan Özen spoke about the secret behind his youthful appearance, which he has maintained for many years. The 62-year-old artist stated that he pays special attention to his lifestyle to stay healthy and fit.
Demokrat.az reports that Sinan Özen, known for his famous songs like "Ölürüm Yoluna," "Canım Yandı," and "Evlere Şenlik," has come to the agenda not with his stage activity this time, but with his appearance defying the years. The singer gave statements about a healthy lifestyle after his concert in Northern Cyprus.
Özen said that he tries to approach himself like a professional athlete and considers this as a sign of respect for his body. According to him, to stay healthy, he eats little and regularly exercises.
The singer emphasized that aging is a natural process and said that his main goal is to spend this period healthy and happy. He noted that loving life and being together with close people are among the most important factors of aging beautifully.
It should be noted that Sinan Özen had previously stated in an announcement regarding aesthetic procedures that he occasionally has Botox and receives professional support for skin care.