Sinan Özen gənc qalmasının sirrini açıqlayıb
Türkiyəli müğənni Sinan Özen uzun illərdir qoruduğu gümrah görünüşünün sirrindən danışıb. 62 yaşlı sənətçi bildirib ki, sağlam və formada qalmaq üçün həyat tərzinə xüsusi diqqət yetirir.
Demokrat.az bildirir ki, "Ölürüm Yoluna", "Canım Yandı" və "Evlərə Şənlik" kimi məşhur mahnıları ilə tanınan Sinan Özen bu dəfə səhnə fəaliyyəti ilə deyil, illərə meydan oxuyan görünüşü ilə gündəmə gəlib. Müğənni Şimali Kiprdə verdiyi konsertdən sonra sağlam həyat tərzi ilə bağlı açıqlamalar verib.
Özen bildirib ki, özünə peşəkar idmançı kimi yanaşmağa çalışır və bunu bədəninə olan hörmətinin göstəricisi hesab edir. Onun sözlərinə görə, sağlam qalmaq üçün az qidalanır və mütəmadi idmanla məşğul olur.
Müğənni yaşlanmağın təbii proses olduğunu vurğulayaraq, əsas məqsədinin bu dövrü sağlam və xoşbəxt keçirmək olduğunu deyib. O, həyatı sevməyin və yaxın insanlarla birlikdə olmağın gözəl yaş almağın ən vacib amillərindən biri olduğunu qeyd edib.
Qeyd edək ki, Sinan Özen bir müddət əvvəl estetik prosedurlarla bağlı açıqlamasında zaman-zaman botoks etdirdiyini və dəriyə qulluq üçün peşəkar dəstək aldığını da bildirmişdi.

Турецкий певец Синан Озен рассказал о секрете своего долгие годы сохраняемого молодого вида. 62-летний артист отметил, что уделяет особое внимание образу жизни, чтобы оставаться здоровым и в форме.
Demokrat.az сообщает, что Синан Озен, известный своими популярными песнями "Ölürüm Yoluna", "Canım Yandı" и "Evlərə Şənlik", на этот раз оказался в центре внимания не своей сценической деятельностью, а видом, бросающим вызов времени. Певец дал интервью о здоровом образе жизни после концерта, который провел в Северном Кипре.
Озен заявил, что старается относиться к себе как к профессиональному спортсмену и считает это проявлением уважения к своему телу. По его словам, чтобы оставаться здоровым, он питается умеренно и регулярно занимается спортом.
Певец подчеркнул, что старение — это естественный процесс, и основная его цель — пройти этот период здоровым и счастливым. Он отметил, что любовь к жизни и нахождение рядом с близкими людьми — одни из самых важных факторов хорошего старения.
Следует отметить, что некоторое время назад Синан Озен в своем заявлении о косметических процедурах упомянул, что время от времени делает ботокс и получает профессиональную поддержку по уходу за кожей.