Nigar Fərhadın rəhbərlik etdiyi şirkətə qarşı ciddi iddialar — VİDEO
Bir qrup vətəndaş "Aid Group" xaricdə təhsil şirkətindən və onun rəhbəri Nigar Fərhaddan şikayətçidir.
Xəzər TV xəbər verir ki, xaricdə təhsil və iş imkanı vədi ilə şirkətə minlərlə manat ödəniş edən şəxslər nə vəd olunan xidmətləri ala, nə də ödədikləri vəsaiti geri qaytara bilirlər.
Şikayətçilərdən Aliyə Əfəndiyeva bildirib ki, şirkətin sosial şəbəkələrdəki reklamlarını gördükdən sonra müraciət edib. Onun sözlərinə görə, üç övladının Kanadada təhsil alması üçün mart ayında şirkətlə müqavilə bağlayaraq 17 min manat ödəyib.
Digər şikayətçi Ramin Bedimirzadə isə ABŞ-də təhsil almaq məqsədilə müqavilə əsasında şirkətə 4 350 manat ödədiyini deyib. O bildirib ki, nə təhsil prosesi başlayıb, nə də ödədiyi məbləğ geri qaytarılıb.
Şikayətçilərin sözlərinə görə, zərərçəkənlərin sayı bununla məhdudlaşmır. İddia edilir ki, şirkətin fəaliyyətindən zərər görən şəxslərin sayı çoxdur və ümumi maddi ziyanın məbləği kifayət qədər böyükdür. Onlar baş verənlərlə bağlı hüquq-mühafizə orqanlarına müraciət ediblər.
"Aid Group" şirkətinin mövqeyini öyrənmək məqsədilə ofislə əlaqə saxlanılıb. Lakin şirkətin ofisi bağlı olub. Sosial şəbəkə hesablarında göstərilən əlaqə nömrələrinə edilən zənglər də cavabsız qalıb.
Hazırda şikayətçilər ödədikləri vəsaitin geri qaytarılmasını və məsələyə hüquqi qiymət verilməsini gözləyirlər.

Группа граждан жалуется на компанию по обучению за рубежом "Aid Group" и ее руководителя Нигар Фархад.
Как сообщает Хазар ТВ, лица, оплатившие компании тысячи манатов под обещание обучения и возможностей работы за границей, не получают ни обещанных услуг, ни возвращения уплаченных средств.
Одна из жалобщиц, Алие Эфендиева, рассказала, что обратилась в компанию после того, как увидела их рекламу в социальных сетях. По ее словам, чтобы трое ее детей обучались в Канаде, в марте она заключила договор с компанией и заплатила 17 тысяч манатов.
Другой жалобщик, Рамин Бедимирзада, сообщил, что с целью обучения в США он по договору заплатил компании 4 350 манатов. Он отметил, что ни учебный процесс не начался, ни уплаченная сумма не была возвращена.
По словам жалобщиков, число пострадавших на этом не ограничивается. Утверждается, что количество лиц, понесших убытки из-за деятельности компании, значительно, а общий размер материального ущерба довольно велик. Они обратились по случившемуся в правоохранительные органы.
Для выяснения позиции компании "Aid Group" был установлен контакт с офисом. Однако офис компании был закрыт. Звонки по контактным номерам, указанным в аккаунтах социальных сетей, также остались без ответа.