Nigar Fərhadın rəhbərlik etdiyi şirkətə qarşı ciddi iddialar — VİDEO
Bir qrup vətəndaş "Aid Group" xaricdə təhsil şirkətindən və onun rəhbəri Nigar Fərhaddan şikayətçidir.
Xəzər TV xəbər verir ki, xaricdə təhsil və iş imkanı vədi ilə şirkətə minlərlə manat ödəniş edən şəxslər nə vəd olunan xidmətləri ala, nə də ödədikləri vəsaiti geri qaytara bilirlər.
Şikayətçilərdən Aliyə Əfəndiyeva bildirib ki, şirkətin sosial şəbəkələrdəki reklamlarını gördükdən sonra müraciət edib. Onun sözlərinə görə, üç övladının Kanadada təhsil alması üçün mart ayında şirkətlə müqavilə bağlayaraq 17 min manat ödəyib.
Digər şikayətçi Ramin Bedimirzadə isə ABŞ-də təhsil almaq məqsədilə müqavilə əsasında şirkətə 4 350 manat ödədiyini deyib. O bildirib ki, nə təhsil prosesi başlayıb, nə də ödədiyi məbləğ geri qaytarılıb.
Şikayətçilərin sözlərinə görə, zərərçəkənlərin sayı bununla məhdudlaşmır. İddia edilir ki, şirkətin fəaliyyətindən zərər görən şəxslərin sayı çoxdur və ümumi maddi ziyanın məbləği kifayət qədər böyükdür. Onlar baş verənlərlə bağlı hüquq-mühafizə orqanlarına müraciət ediblər.
"Aid Group" şirkətinin mövqeyini öyrənmək məqsədilə ofislə əlaqə saxlanılıb. Lakin şirkətin ofisi bağlı olub. Sosial şəbəkə hesablarında göstərilən əlaqə nömrələrinə edilən zənglər də cavabsız qalıb.
Hazırda şikayətçilər ödədikləri vəsaitin geri qaytarılmasını və məsələyə hüquqi qiymət verilməsini gözləyirlər.

A group of citizens complain about the "Aid Group" overseas education company and its leader Nigar Farhad.
Khazar TV reports that individuals who paid thousands of manats to the company with the promise of overseas education and job opportunities are neither able to receive the promised services nor get their paid money back.
One of the complainants, Aliya Afandiyeva, stated that she applied after seeing the company's advertisements on social networks. According to her, she signed a contract with the company in March and paid 17,000 manats for the education of her three children in Canada.
Another complainant, Ramin Bedimirzade, said that he paid 4,350 manats to the company under a contract for studying in the USA. He stated that neither the education process started nor was the amount he paid returned.
According to the complainants, the number of victims is not limited to these cases. It is claimed that many people have been harmed by the company's activities, and the total amount of financial damage is quite large. They have applied to law enforcement agencies regarding the incident.
In order to learn the position of the "Aid Group" company, contact was made with the office. However, the company's office was closed. Calls made to the contact numbers shown on social media accounts were also unanswered.
Currently, the complainants are waiting for the refund of the money they paid and for the issue to be given a legal assessment.