İlham Əliyev Mixael Harms ilə
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev iyulun 20-də Berlində Almaniya İqtisadiyyatının Şərq Komitəsinin sədri Mixael Harms ilə görüşüb.
Medianews.az bildirir ki, görüşdə Azərbaycan və alman iş adamlarının, həmçinin şirkətlərinin birgə fəaliyyətə marağının artdığı vurğulanaraq bu cür fəaliyyətin institutlaşdırılması yolları müzakirə edilib.
Ənənəvi və alternativ energetika üzrə mövcud potensial, Orta Dəhliz daxil olmaqla, bağlantı, nəqliyyat və logistika sahələrində imkanlar barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Azərbaycanda kənd təsərrüfatı ilə bağlı dövlət proqramının qəbul olunduğu xatırlanaraq Almaniyanın bu sahədə aparıcı texnologiyalarının ölkəmizdə tətbiqi imkanlarına toxunulub, o cümlədən "ağıllı kənd təsərrüfatı" istiqamətində əməkdaşlığın perspektivləri qeyd edilib.
Söhbət zamanı həmçinin ölkəmizin turizm potensialından istifadə olunmasına və qarşılıqlı maraq doğuran digər mövzulara dair fikir mübadiləsi aparılıb.//report

Azerbaijani President Ilham Aliyev met with Michael Harms, Chairman of the Eastern Committee of the German Economy, in Berlin on July 20.
Medianews.az reports that during the meeting, the increased interest of Azerbaijani and German businessmen, as well as their companies, in joint activities was emphasized, and ways to institutionalize such activities were discussed.
There was an exchange of views on the existing potential in traditional and alternative energy, as well as opportunities in connectivity, transportation, and logistics, including the Middle Corridor.
Recalling that a state program on agriculture had been adopted in Azerbaijan, attention was drawn to the possibilities of applying Germany's leading technologies in this field in our country, including prospects for cooperation in the direction of "smart agriculture."
During the conversation, there was also an exchange of views on utilizing our country's tourism potential and other mutually interesting topics.//report