İlham Əliyev Mixael Harms ilə
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev iyulun 20-də Berlində Almaniya İqtisadiyyatının Şərq Komitəsinin sədri Mixael Harms ilə görüşüb.
Medianews.az bildirir ki, görüşdə Azərbaycan və alman iş adamlarının, həmçinin şirkətlərinin birgə fəaliyyətə marağının artdığı vurğulanaraq bu cür fəaliyyətin institutlaşdırılması yolları müzakirə edilib.
Ənənəvi və alternativ energetika üzrə mövcud potensial, Orta Dəhliz daxil olmaqla, bağlantı, nəqliyyat və logistika sahələrində imkanlar barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Azərbaycanda kənd təsərrüfatı ilə bağlı dövlət proqramının qəbul olunduğu xatırlanaraq Almaniyanın bu sahədə aparıcı texnologiyalarının ölkəmizdə tətbiqi imkanlarına toxunulub, o cümlədən "ağıllı kənd təsərrüfatı" istiqamətində əməkdaşlığın perspektivləri qeyd edilib.
Söhbət zamanı həmçinin ölkəmizin turizm potensialından istifadə olunmasına və qarşılıqlı maraq doğuran digər mövzulara dair fikir mübadiləsi aparılıb.//report

Президент Азербайджана Ильхам Алиев 20 июля в Берлине встретился с председателем Восточного комитета немецкой экономики Михаэлем Хармсом.
Как сообщает Medianews.az, на встрече было подчеркнуто увеличение интереса азербайджанских и немецких предпринимателей, а также их компаний к совместной деятельности, обсуждались пути институционализации такой деятельности.
Был проведён обмен мнениями о существующем потенциале в области традиционной и альтернативной энергетики, возможностях в сферах связей, транспорта и логистики, включая Средний коридор.
Напомнили о принятии в Азербайджане государственной программы по сельскому хозяйству и коснулись возможностей внедрения ведущих немецких технологий в этой области в нашей стране, в том числе отмечены перспективы сотрудничества в направлении «умное сельское хозяйство».
В ходе беседы также был проведён обмен мнениями по использованию туристического потенциала нашей страны и другим взаимно интересным темам.//report