Türkiyəli müğənni Zeynəb Bastık karyerasının ilk illərində sosial mediada uzun müddət linç kampaniyasına məruz qaldığını və bunun psixoloji vəziyyətinə mənfi təsir göstərdiyini açıqlayıb.
Demokrat.az xəbər verir ki, müğənni "Fizy" platformasında Kaan Ölkərin təqdim etdiyi "Popcast" proqramında çıxışı zamanı bildirib ki, həmin dövr onun üçün olduqca çətin keçib.
Bastık deyib ki, komandası ilə birlikdə qarşılarına yalnız daha yaxşı işlər görmək məqsədi qoyublar: "Əgər dayansaq, bizi yaxalayacaqlar. Buna görə də dayanmadan irəliləməli idik. Bütün diqqətimizi işləməyə yönəltdik və bu enerjimiz bizə uğur gətirdi. Tolqa Akış bu karyera üçün çox əziyyət çəkdi. Geriyə baxanda isə bu qədər qaçmaqdan bir qədər yorulduğumu hiss edirəm".
Zeynəb Bastık hesab edir ki, ona qarşı məqsədli şəkildə linç kampaniyası aparılıb: "Mənə olan nifrəti artırmaq üçün yalan xəbərlər yayılırdı. İndi isə özümü yaxşı hiss edirəm. Bunun üçün müntəzəm terapiyanın da böyük rolu olub. Özümə deyirəm ki, insanlar həmişə danışacaq. Məni mən və məni sevənlər tanıyır. Yazılanlara inanmaq istəyən onsuz da inanacaq. Buna görə də artıq həmin mühitdən uzaqlaşmışam. Mənim haqqımda yazılanları oxumuram. Dörd ildir "X" platformasında adımı axtarmıram".
Müğənni məşhur olmağın göründüyü qədər asan olmadığını vurğulayıb. Onun sözlərinə görə, həyatında "Artıq bu işi bacarmıram" deyərək ağladığı anlar da olub: "Azadlıq məsələsində çətinlik çəkirdim. İndi daha rahatam, daha çox sosiallaşa bilirəm. Amma ilk vaxtlar insanların mənim haqqımda nə düşündüyünü həddindən artıq önəmsəyirdim və hər kəs tərəfindən sevilməyə çalışırdım".
Zeynəb Bastık sevgilisi Serkay Tütüncü ilə münasibətlərindən də danışıb. O bildirib ki, münasibətləri həm ehtiraslı, həm də etibar üzərində qurulub: "Çox sakit və hüzurlu münasibətimiz var. Mən özümü ən rahat evimdə hiss edirəm. Serkay ilə birlikdə yaşadığımız həyata başlamışıq və artıq o, mənim evimə çevrilib. İnsan öz evində rahat deyilsə, heç yerdə rahat ola bilməz".
Zeynəb Bastık gələcəkdə ana olmaq arzusunu da bir daha dilə gətirib: "Mən bir gün ana olmaq istəyirəm. Düşünürəm ki, həyat hekayəmin ən böyük tamamlayıcı hissəsi məhz ana olmaq olacaq".

Turkish singer Zeynab Bastık revealed that in the early years of her career, she was subjected to a prolonged lynching campaign on social media, which negatively affected her psychological state.
Demokrat.az reports that the singer stated during her appearance on the "Popcast" program presented by Kaan Ölkər on the "Fizy" platform that that period was very difficult for her.
Bastık said that together with her team, they only set the goal of doing better work: "If we stopped, they would catch us. Therefore, we had to keep moving forward without stopping. We focused all our attention on working, and this energy brought us success. Tolga Akış worked very hard for this career. Looking back, I feel a bit tired of all the running away."
Zeynab Bastık believes that a targeted lynching campaign was carried out against her: "False news was spread to increase hatred against me. Now I feel good myself. Regular therapy has also played a big role in this. I tell myself that people will always talk. I am known by myself and those who love me. Those who want to believe what is written will believe it anyway. Therefore, I have distanced myself from that environment. I do not read what is written about me. For four years, I have not searched my name on the 'X' platform."
The singer emphasized that becoming famous is not as easy as it seems. According to her, there have even been moments in her life when she cried saying, "I can no longer do this job": "I had difficulty regarding freedom. Now I am more comfortable, I can socialize more. But at first, I cared too much about what people thought about me and tried to be liked by everyone."
Zeynab Bastık also talked about her relationship with her boyfriend Serkay Tütüncü. She said their relationship is both passionate and based on trust: "We have a very calm and peaceful relationship. I feel most comfortable at home. We have started a life living together with Serkay, and now it has turned into my home. If a person is not comfortable in their own home, they cannot be comfortable anywhere."
Zeynab Bastık once again expressed her desire to become a mother in the future: "I want to be a mother one day. I think the biggest complementary part of my life story will be to become a mother."