Türkiyəli müğənni Zeynəb Bastık karyerasının ilk illərində sosial mediada uzun müddət linç kampaniyasına məruz qaldığını və bunun psixoloji vəziyyətinə mənfi təsir göstərdiyini açıqlayıb.
Demokrat.az xəbər verir ki, müğənni "Fizy" platformasında Kaan Ölkərin təqdim etdiyi "Popcast" proqramında çıxışı zamanı bildirib ki, həmin dövr onun üçün olduqca çətin keçib.
Bastık deyib ki, komandası ilə birlikdə qarşılarına yalnız daha yaxşı işlər görmək məqsədi qoyublar: "Əgər dayansaq, bizi yaxalayacaqlar. Buna görə də dayanmadan irəliləməli idik. Bütün diqqətimizi işləməyə yönəltdik və bu enerjimiz bizə uğur gətirdi. Tolqa Akış bu karyera üçün çox əziyyət çəkdi. Geriyə baxanda isə bu qədər qaçmaqdan bir qədər yorulduğumu hiss edirəm".
Zeynəb Bastık hesab edir ki, ona qarşı məqsədli şəkildə linç kampaniyası aparılıb: "Mənə olan nifrəti artırmaq üçün yalan xəbərlər yayılırdı. İndi isə özümü yaxşı hiss edirəm. Bunun üçün müntəzəm terapiyanın da böyük rolu olub. Özümə deyirəm ki, insanlar həmişə danışacaq. Məni mən və məni sevənlər tanıyır. Yazılanlara inanmaq istəyən onsuz da inanacaq. Buna görə də artıq həmin mühitdən uzaqlaşmışam. Mənim haqqımda yazılanları oxumuram. Dörd ildir "X" platformasında adımı axtarmıram".
Müğənni məşhur olmağın göründüyü qədər asan olmadığını vurğulayıb. Onun sözlərinə görə, həyatında "Artıq bu işi bacarmıram" deyərək ağladığı anlar da olub: "Azadlıq məsələsində çətinlik çəkirdim. İndi daha rahatam, daha çox sosiallaşa bilirəm. Amma ilk vaxtlar insanların mənim haqqımda nə düşündüyünü həddindən artıq önəmsəyirdim və hər kəs tərəfindən sevilməyə çalışırdım".
Zeynəb Bastık sevgilisi Serkay Tütüncü ilə münasibətlərindən də danışıb. O bildirib ki, münasibətləri həm ehtiraslı, həm də etibar üzərində qurulub: "Çox sakit və hüzurlu münasibətimiz var. Mən özümü ən rahat evimdə hiss edirəm. Serkay ilə birlikdə yaşadığımız həyata başlamışıq və artıq o, mənim evimə çevrilib. İnsan öz evində rahat deyilsə, heç yerdə rahat ola bilməz".
Zeynəb Bastık gələcəkdə ana olmaq arzusunu da bir daha dilə gətirib: "Mən bir gün ana olmaq istəyirəm. Düşünürəm ki, həyat hekayəmin ən böyük tamamlayıcı hissəsi məhz ana olmaq olacaq".

Турецкая певица Зейнеп Бастык в первые годы своей карьеры подверглась длительной кампании травли в социальных сетях, что негативно сказалось на её психологическом состоянии.
Как сообщает Demokrat.az, певица в рамках выступления на платформе "Fizy" в программе "Popcast", ведущим которой является Каан Өлкер, призналась, что тот период был для неё очень тяжёлым.
Бастык рассказала, что вместе с командой ставили перед собой цель лишь делать лучшее: "Если бы мы остановились, нас бы поймали. Поэтому нам нужно было двигаться вперёд без остановки. Мы сосредоточили всё внимание на работе, и эта энергия принесла нам успех. Толга Акыш много работал ради этой карьеры. Оглядываясь назад, я понимаю, что устала от постоянного бега".
Зейнеп Бастык считает, что против неё намеренно была устроена кампания травли: "Распространялись ложные новости, чтобы увеличить ненависть ко мне. Сейчас я чувствую себя хорошо. В этом большую роль сыграла регулярная терапия. Я говорю себе, что люди всегда будут говорить. Меня знают я сама и те, кто меня любит. Те, кто хотят поверить в то, что пишут, всё равно поверят. Поэтому я уже дистанцировалась от той среды. Я не читаю, что о мне пишут. Уже четыре года не ищу своё имя на платформе 'X' (бывшая Twitter)".
Певица подчеркнула, что стать известной не так просто, как кажется. По её словам, в жизни были моменты, когда она плакала и говорила: "Я больше не справляюсь с этим". "Мне было тяжело с вопросами свободы. Сейчас мне легче, я могу быть более социализированной. Но в начале я слишком сильно заботилась о том, что люди обо мне думают, и старалась нравиться всем".
Зейнеп Бастык также рассказала о своих отношениях с возлюбленным Серкаем Тютюнджю. Она отметила, что их отношения строятся как на страсти, так и на доверии: "У нас очень спокойные и мирные отношения. Я чувствую себя самых комфортно дома. Мы начали жить вместе с Серкаем, и теперь он стал моим домом. Если человек не чувствует себя комфортно дома, он не сможет чувствовать себя комфортно нигде".
Зейнеп Бастык вновь выразила желание стать матерью в будущем: "Я хочу однажды стать мамой. Думаю, что самым большим завершением моей истории жизни будет именно материнство".