Sakinlərin NƏZƏRİNƏ:
Mingəçevir şəhərində payız-qış mövsümünə hazırlıq işləri ilə əlaqədar bir sıra ərazilərin qaz təchizatında müvəqqəti fasilə olacaq.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Tərtər Regional Qaz İstismarı İdarəsi məlumat yayıb.
Bildirilib ki, iyunun 23-də saat 10:00-dan etibarən işlər yekunlaşanadək şəhərin "AzDRES" və Yeni Həyat yaşayış məntəqələrinin, Tərəvəzçilik sovxozunun, eləcə də Naxçıvan, Muğan, Borçalı, A.Şaiq, Y.Mansurov, C.Əliyev, F.Əzimov, M.Mahmudov və Natəvan küçələrinin qaz təchizatı dayandırılacaq.
Bildirilib ki, məhdudiyyət qaz təsərrüfatında aparılan planlı hazırlıq və təmir işləri ilə əlaqədardır. İşlər başa çatdıqdan sonra qazın verilişi bərpa olunacaq.

In Mingachevir city, due to preparation works for the autumn-winter season, there will be a temporary interruption in the gas supply in certain areas.
Medianews.az reports that the Tartar Regional Gas Operation Department announced this information.
It was stated that starting from 10:00 on June 23 until the completion of the works, the gas supply to the city's "AzDRES" and Yeni Heyat residential areas, the Vegetable Growing sovkhoz, as well as to the Nakhchivan, Mughan, Borchaly, A. Shaig, Y. Mansurov, J. Aliyev, F. Azimov, M. Mahmudov and Natavan streets will be stopped.
It was noted that the restriction is related to planned preparation and repair works carried out in the gas facilities. After the works are completed, the gas supply will be restored.