Qeydiyyat bu gün bitir
Ali təhsil müəssisələrinə qəbul imtahanının 2-ci mərhələsinin 1-ci cəhdində iştirak etmək istəyən abituriyentlərin qeydiyyatı başa çatır.
Bildirilib ki, I, II, III və IV ixtisas qrupları üzrə qəbul imtahanının 2-ci mərhələsinin 1-ci cəhdində iştirak etmək istəyən abituriyentlər 29 aprel saat 23:59-dək şəxsi kabinetinin istifadəçi adı və parolundan istifadə etməklə DİM-in müvafiq internet səhifəsinə (https://eservices.dim.gov.az/erizebak/cehd1/) daxil olaraq imtahan vermək istədikləri ixtisas qrupunu seçib qeydiyyatdan keçməlidirlər.
29 aprel saat 09:15-ə olan məlumata əsasən I ixtisas qrupu üzrə 32946, II ixtisas qrupu üzrə 27405, III ixtisas qrupu üzrə 27543, IV istisas qrupu üzrə 6403 olmaqla, ümumilikdə isə 94297 abituriyent qeydiyyatdan keçib.
İmtahanda yalnız göstərilən tarixədək qeydiyyatdan keçmiş abituriyentlər iştirak edə bilərlər.
Qeyd edilib ki, ali təhsil müəssisələrinə qəbul imtahanının ikinci mərhələsinin birinci cəhdi II və III ixtisas qrupları üzrə mayın 24-də, I və IV qruplar üzrə isə iyunun 7-də keçiriləcək. III ixtisas qrupu üzrə həm DT, həm də TC altqrupunu seçən abituriyentlər üçün coğrafiya fənni üzrə əlavə imtahan iyunun 7-də keçiriləcək.

Registration ends today
Registration for applicants wishing to participate in the 1st attempt of the 2nd stage of the higher education entrance exam is ending.
Medianews.az reports that the State Examination Center (SEC) has released this information.
It has been stated that applicants wishing to participate in the 1st attempt of the 2nd stage of the entrance exam for the I, II, III, and IV specialty groups must register by April 29 at 23:59 by logging into the SEC's relevant internet page (https://eservices.dim.gov.az/erizebak/cehd1/) using their personal account username and password and selecting the specialty group in which they want to take the exam.
According to information as of 09:15 on April 29, a total of 94,297 applicants have registered: 32,946 for the I specialty group, 27,405 for the II specialty group, 27,543 for the III specialty group, and 6,403 for the IV specialty group.
Only applicants who have registered by the specified date will be allowed to participate in the exam.
It has been noted that the first attempt of the second stage of the higher education entrance exam will be held on May 24 for the II and III specialty groups, and on June 7 for the I and IV groups. For applicants who have selected both DT and TC subgroups of the III specialty group, an additional exam in geography will be held on June 7.