Nyu-Yorkda (ABŞ) "Federal Plaza" binasının qarşısında bir kişi naməlum maye töküb, fişənglər atıb və yanğın törədib.
Medianews.az "Fox13" telekanalına istinadən xəbər verir ki, faktla bağlı Nyu-York polisi araşdırma aparır.
Qeyd olunub ki, binada federal immiqrasiya məhkəməsi, ABŞ Miqrasiya və Gömrük Mühafizəsi Xidmətinin (ICE) ofisləri və miqrantların müvəqqəti saxlama mərkəzi yerləşir.
Telekanalın məlumatına görə, insident nəticəsində iki nəfər yüngül xəsarət alıb.
Hakimiyyət orqanları baş verənləri "hökumətə qarşı hücum" kimi araşdırır. FTB rəhbəri Keş Patelin məlumatına görə, şübhəli şəxs saxlanılıb, ondan pnevmatik tapança götürülüb.

In front of "Federal Plaza" in New York
In New York (USA), a man poured an unknown liquid, set off firecrackers, and started a fire in front of the "Federal Plaza" building.
Medianews.az reports, citing the "Fox13" TV channel, that the New York police are investigating the incident.
It was noted that the building houses the federal immigration court, offices of the U.S. Immigration and Customs Enforcement (ICE), and a temporary detention center for migrants.
According to the TV channel's information, two people sustained minor injuries as a result of the incident.
Authorities are investigating the events as an "attack against the government." According to FBI director Kesh Patel, the suspect has been detained, and a pneumatic gun was seized from him.