Nyu-Yorkda (ABŞ) "Federal Plaza" binasının qarşısında bir kişi naməlum maye töküb, fişənglər atıb və yanğın törədib.
Medianews.az "Fox13" telekanalına istinadən xəbər verir ki, faktla bağlı Nyu-York polisi araşdırma aparır.
Qeyd olunub ki, binada federal immiqrasiya məhkəməsi, ABŞ Miqrasiya və Gömrük Mühafizəsi Xidmətinin (ICE) ofisləri və miqrantların müvəqqəti saxlama mərkəzi yerləşir.
Telekanalın məlumatına görə, insident nəticəsində iki nəfər yüngül xəsarət alıb.
Hakimiyyət orqanları baş verənləri "hökumətə qarşı hücum" kimi araşdırır. FTB rəhbəri Keş Patelin məlumatına görə, şübhəli şəxs saxlanılıb, ondan pnevmatik tapança götürülüb.

В Нью-Йорке (США) перед зданием "Federal Plaza" мужчина вылил неизвестную жидкость, запустил фейерверки и устроил пожар.
Как сообщает Medianews.az со ссылкой на телеканал "Fox13", по факту происшествия полиция Нью-Йорка проводит расследование.
Отмечается, что в здании расположены федеральный иммиграционный суд, офисы Службы иммиграции и таможенной защиты США (ICE) и временный центр содержания мигрантов.
По данным телеканала, в результате инцидента двое человек получили легкие травмы.
Власти рассматривают происшествие как "атаку на правительство". По информации директора ФБР Киша Пателя, подозреваемый задержан, у него изъяли пневматический пистолет.