Məşhur aktrisa cinsi zorakılığa
Tailandda tanınmış aktrisa və model Kristin Qulasatri Mixalski xilasetmə işçisi tərəfindən cinsi zorakılıqa məruz qalıb.
Medianews.az xəbər verir ki, martın 31-də aktrisa hadisə ilə bağlı sosial şəbəkədə paylaşım edib.
O bildirib ki, xəstəxanaya düşmədən əvvəl xilasetmə işçisi ona cinsi zorakılığa məruz qalıb. 30 yaşlı aktrisanın sözlərinə görə, kişi həm də mobil telefonla onun çılpaq şəkillərini çəkib. Mixalski səhhətinin pis olması səbəbindən müqavimət göstərə bilmədiyini, lakin tam şüurlu olduğunu deyib.
Aprelin 1-də o, polisə rəsmi şikayət ərizəsi yazıb. Şübhəli əvvəlcə ittihamı inkar etsə də, sonradan günahını etiraf edib. Ona “müqavimət göstərə bilməyən insana qarşı zorakılıq” maddəsi ilə ittiham irəli sürülüb. Kişi 10 ilədək həbs və 200 min bat cərimə ilə üzləşə bilər.

In Thailand, the well-known actress and model Kristin Gulasatri Michalski was subjected to sexual violence by a lifeguard.
Medianews.az reports that on March 31, the actress posted about the incident on social media.
She stated that she was sexually assaulted by the lifeguard before arriving at the hospital. According to the 30-year-old actress, the man also took naked pictures of her with a mobile phone. Michalski said that she could not resist due to her poor health but was fully conscious.
On April 1, she filed an official complaint with the police. The suspect initially denied the accusation but later admitted his guilt. He is charged with "violence against a person unable to resist." The man could face up to 10 years in prison and a fine of 200,000 baht.