Məşhur aktrisa cinsi zorakılığa
Tailandda tanınmış aktrisa və model Kristin Qulasatri Mixalski xilasetmə işçisi tərəfindən cinsi zorakılıqa məruz qalıb.
Medianews.az xəbər verir ki, martın 31-də aktrisa hadisə ilə bağlı sosial şəbəkədə paylaşım edib.
O bildirib ki, xəstəxanaya düşmədən əvvəl xilasetmə işçisi ona cinsi zorakılığa məruz qalıb. 30 yaşlı aktrisanın sözlərinə görə, kişi həm də mobil telefonla onun çılpaq şəkillərini çəkib. Mixalski səhhətinin pis olması səbəbindən müqavimət göstərə bilmədiyini, lakin tam şüurlu olduğunu deyib.
Aprelin 1-də o, polisə rəsmi şikayət ərizəsi yazıb. Şübhəli əvvəlcə ittihamı inkar etsə də, sonradan günahını etiraf edib. Ona “müqavimət göstərə bilməyən insana qarşı zorakılıq” maddəsi ilə ittiham irəli sürülüb. Kişi 10 ilədək həbs və 200 min bat cərimə ilə üzləşə bilər.

В Таиланде известная актриса и модель Кристин Гуласатри Михальски подверглась сексуальному насилию со стороны спасателя.
Medianews.az сообщает, что 31 марта актриса опубликовала запись в социальной сети, связанную с инцидентом.
Она заявила, что до поступления в больницу подверглась сексуальному насилию со стороны спасателя. По словам 30-летней актрисы, мужчина также снимал её обнажённые фотографии на мобильный телефон. Михальски отметила, что из-за плохого состояния здоровья не смогла сопротивляться, но была полностью в сознании.
1 апреля она подала официальное заявление в полицию. Подозреваемый сначала отрицал обвинения, но позже признал вину. Ему предъявлено обвинение по статье «насилие в отношении лица, не способного сопротивляться». Мужчине грозит до 10 лет лишения свободы и штраф в размере 200 тысяч бат.