Suraxanı rayonu ərazisində qadının evindən 29 min manat pul vəsaiti və 1000 manat dəyərində qızıl-zinət əşyalarının oğurlanması barədə məlumat daxil olub.
Medianews.az xəbər verir ki, polis əməkdaşları tərəfindən aparılan araşdırmalarla əməlin zərərçəkənin 25 yaşlı qızı tərəfindən törədildiyi müəyyən olunub.
O, ifadəsində sosial şəbəkələrdə tanış olduğu bir nəfərin barəsində rüsvayedici məlumatlar yayacağı ilə hədə-qorxu gələrək pul tələb etdiyini və evdən oğurladığı maddi vəsaitləri həmin şəxsə verdiyini bildirib.

29 thousand manats worth of cash and gold were stolen from the apartment.
Information was received about the theft of 29,000 manat money and gold jewelry worth 1,000 manat from a woman's house in the Surakhani district.
Medianews.az reports that investigations conducted by police officers revealed that the act was committed by the 25-year-old daughter of the victim.
In her statement, she said that a person she met on social networks threatened and demanded money by threatening to spread defamatory information about him, and she gave the stolen funds from the house to that person.