İranın xarici işlər naziri ali rəhbərin vəziyyətindən danışıb
İranın yeni ali rəhbəri Müctəba Hüseyni Xamenei səhhəti yaxşıdır və ölkədəki vəziyyətə tam nəzarət edir.
Medianews.az "Report"-a istinadla xəbər verir ki, bu barədə İranın xarici işlər naziri Abbas Əraqçi bildirib.
"İnqilab liderinin səhhəti yaxşıdır və vəziyyətə tam nəzarət edir", - deyə İranın baş diplomatı vurğulayıb.
O, İranda vəziyyətin sabit olduğunu və dövlət qurumları və ya ordu daxilində heç bir fikir ayrılığı olmadığını vurğulayıb.
Qeyd edək ki, "Al-Jarida" nəşri Müctəba Xameneinin yaralı vəziyyətdə Rusiyaya aparıldığa barədə yazıb.

Министр иностранных дел Ирана рассказал о состоянии верховного лидера
Новый верховный руководитель Ирана Муджтаба Хусейни Хаменеи здоров и полностью контролирует ситуацию в стране.
Medianews.az со ссылкой на "Report" сообщает, что об этом заявил министр иностранных дел Ирана Аббас Аракчи.
"Здоровье лидера революции хорошее, он полностью контролирует ситуацию", - подчеркнул главный дипломат Ирана.
Он отметил, что в Иране ситуация стабильна и нет никаких разногласий среди государственных учреждений или в армии.
Отметим, что издание "Al-Jarida" писало о том, что Муджтаба Хаменеи был доставлен в Россию в состоянии ранения.