İran müharibənin dayandırılması üçün şərtlərini açıqlayıb
ABŞ və İsraillə müharibənin dayandırılması Tehrana təhlükəsizlik zəmanətləri və təzminatın ödənilməsindən asılıdır.
Medianews.az "Report"-a istinadla xəbər verir ki, bunu İranın xarici işlər naziri Abbas Əraqçi "Əl-Ərəbi Əl-Cədid"ə müsahibəsində deyib.
Onun sözlərinə görə, ABŞ və İsrail ilə münaqişəyə son qoymaq üçün hələlik konkret təşəbbüslər yoxdur.
"Hazırda müharibəyə son qoymaq üçün heç bir konkret təşəbbüs irəli sürülməyib. Lakin biz münaqişəyə ədalətli son qoyacaq istənilən regional təşəbbüsü alqışlayacağıq", - deyə o bildirib.
İranın XİN rəhbəri bildirib ki, ölkəsi heç bir mülki və yaşayış məntəqəsini hədəf almayıb. "Əgər bizim enerji infrastrukturlarımız hədəfə alınarsa, regiondakı ABŞ şirkətlərinin obyektlərinə hücum edəcəyik".

Iran has announced its conditions for the cessation of the war.
The cessation of the war with the US and Israel depends on security guarantees to Tehran and the payment of compensation.
Medianews.az, citing "Report," reports that Iran's Foreign Minister Abbas Araqchi said this in an interview with Al-Araby Al-Jadeed.
According to him, there are currently no concrete initiatives to end the conflict with the US and Israel.
"Currently, no concrete initiative has been put forward to end the war. However, we will welcome any regional initiative that will bring a just end to the conflict," he said.
The head of Iran's Ministry of Foreign Affairs stated that his country has not targeted any civilian or residential areas. "If our energy infrastructures are targeted, we will attack the facilities of US companies in the region."